Japonya'da 6 Büyüklüğünde Deprem! Can Kaybı Yaşanmadı

Japonya'da merkez üssü Fukushima eyaleti açıkları olan 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kısa süreli paniğe neden olan sarsıntı sonrası tsunami riskinin oluşmadığı açıklandı.

Japonya'da 6 Büyüklüğünde Deprem! Can Kaybı Yaşanmadı
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Japonya’da merkez üssü Fukushima eyaleti açıkları olan 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Kısa süreli paniğe neden olan sarsıntı sonrası tsunami riskinin oluşmadığı açıklandı.

 

6 BÜYÜKLÜĞÜNDE OLDU


Tayvan’da dün meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremin etkileri sürerken, bu kez Japonya'da deprem paniği yaşandı. Japonya Meteoroloji Ajansından (JMA) yapılan açıklamada, yerel saatle 12.16’da merkez üssü Fukuşima eyaleti açıkları olan 6 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi.

 

TSUMANİ RİSKİ YOK

 

Fukuşima’nın yanı sıra Iwate, Miyagi, Aomori ve Akita eyaletlerinde de şiddetli şekilde hissedilen depremin 40 kilometre derinlikte kaydedildiği aktarıldı. Sarsıntı sonrasında tsunami riskinin ise oluşmadığı ifade edildi.

 

KISA SÜRELİ GEÇİKME YAŞANDI

 

Depremin etkisiyle yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle Tohoku Hızlı Tren Hattı seferlerinde kısa süreli gecikme yaşandı. Bölgedeki nükleer santrallerin işleyişinde ise anormalliğe rastlanmadı.

Bakmadan Geçme