• Haberler
  • Gündem
  • İzmir'deki Patlamaya Yönelik Hasar Tespit Çalışması Başladı

İzmir'deki Patlamaya Yönelik Hasar Tespit Çalışması Başladı

İzmir'in Torbalı ilçesinde şırdancı olarak işletilen bir restoranda sanayi tipi tüpün patlaması sonucu 5 kişi yaşamını yitirdiği 63 kişinin yaralandığı olayda, hasar tespit çalışmaları başladı. Tüpü değiştirdiği ileri sürülen M.K. ile işletme sahibi G.K.'nin jandarmadaki işlemleri ise devam ediyor.

Ayrancılar Mahallesi Barış Manço Caddesi'nde şırdan satışı yapılan iş yerinde, dün saat 15.00 sıralarında patlama meydana geldi. Patlamada Ruken Çağur (31), Evin Aslan (36), kardeşi Birgül Sarsılmaz (44), Havin Ergin (17) ve Dilek Bağ (24) yaşamını yitirdi, 63 kişi yaralandı.

İzmir'deki Patlamaya Yönelik Hasar Tespit Çalışması Başladı

Patlamanın yaşandığı bina ile çevredeki 10 bina zarar gördü. Tüpün patladığı binada ciddi hasar oluşurken, diğerlerinde cam kırıkları ve çerçevelerde kırıklar oluştu. İhbarla olay yerine adrese jandarma, sağlık, itfaiye ve AFAD ekipleri geldi.

İzmir'deki Patlamaya Yönelik Hasar Tespit Çalışması Başladı

Durumu hafif olan yaralılardan bazıları kendi imkanlarıyla hastaneye gitti, diğerleri ise gelen ambulanslarla çevre hastanelere sevk edildi. Patlamanın olduğu bölgede semt pazarı kurulduğu için etkilenenlerin fazla olduğu belirtildi.

TÜP VE OCAKLARA EL KONULDU

Olayın ardından restoranda bulunan sanayi tipi tüplere ve iş yerindeki ocağa incelenmek üzere jandarma tarafından el konuldu. Bugün sabah saatlerinden itibaren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'na bağlı ekipler tarafından olay yerindeki hasar gören bina ve iş yerlerinde hasar tespit çalışmaları başlatıldı.

İzmir'deki Patlamaya Yönelik Hasar Tespit Çalışması Başladı

Görevlendirilen iki müfettiş tarafından yürütülen soruşturma da devam ediyor. Patlamanın ardından gözaltına alınan sanayi tüpünü değiştirdiği öne sürülen tüpçü M.K. ile Menderes ilçesinde yakalanan işletme sahibi G.K.'nin jandarmadaki işlemlerinin sürdüğü bildirildi. AFAD ile jandarma ekiplerinin de olay yerindeki çalışmaları sürüyor.

Bakmadan Geçme