İYİ Parti'den İstifa Eden Seyithan İzsiz Kimdir?

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz, resmi sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı yazılı açıklama ile partisinden istifa ettiği duyurdu.

SEYİHHAN İZSİZ KİMDİR?

Seyithan İzsiz 1976 yılında Van’ın Çatak ilçesinde dünyaya gelmiştir.

   İş insanı ve siyaset bilimcidir. Eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünde tamamlayan Seyithan İzsiz, yüksek lisansını İstanbul Gelişim Üniversitesi’nde yapmıştır.

   Ailesinin ekonomik sıkıntılarından dolayı çok küçük yaşlarda iş hayatına başlayan İzsiz’in çok meşakkatli bir hayat geçmişi vardır.

   Şirketini kurmadan önce en son Pizza Hut ve Domino’s Pizza gibi uluslararası şirketlerde restoran müdürü ve bölge müdürü pozisyonlarında yöneticilik yapmıştır.

   Bugün Dünya’nın 150 noktasında satış ofisleri bulunan ve kendi alanında Türkiye’nin önde gelen markalarından olan DELTA HOLDİNG’İN kurucusu olmuştur.

   İş hayatının yanı sıra siyaset ve sivil toplum kuruluşlarında da aktif rol alan Seyithan İZSİZ;

   Van Federasyonu Başkanlığı, Beylikdüzü Gönüllüleri Vakfı Kurucu Başkanı ve İstanbul Doğu-Güneydoğu Üst Çatı Platformu kurucu üyeliği vazifelerinde bulunmuştur. İzsiz ayrıca iki dönem İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyeliği ve Komite Başkan Yardımcılığı görevlerini yürütmüştür.

   2014 yılında Beylikdüzü ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyeliği,

   2018 yılında Milletvekili Aday Adaylığı,

   2019 yılında Esenyurt Belediye Başkan Aday Adaylığı olan İZSİZ,

   28. dönem İyi Parti İstanbul 3. Bölge Milletvekilidir

Bakmadan Geçme