• Haberler
  • Dünya
  • İsrail Genelkurmay Başkanı Netanyahu'ya Tepki Gösterdi

İsrail Genelkurmay Başkanı Netanyahu'ya Tepki Gösterdi

İsrail basınında Yer alan habere göre İsrail Genelkurmay Başkanı kabine toplantısında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu savaştan sonra Gazze'yi kimin yöneteceğine dair bir stratejisi olmadığı sebebiyle İsrail Başbakanına tepki gösterdi.

İsrail basınına göre, gerçekleştirilen kabine toplantısında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun savaş sonrası yol haritası  ele alındı.

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi toplantıda Başbakan Binyamin Netanyahu'yu savaştan sonra Gazze'yi kimin yöneteceğine dair bir stratejisi olmadığı gerekçesiyle eleştirdi.

BİR KEZ DAHA SALDIRMAK ZORUNDA KALACAĞIZ

Cibaliye’ye yeniden saldırı gerçekleştirildiğini hatırlatan Halevi, “Gazze Şeridi’nde Hamas dışında bir yönetim oluşturulmasına yönelik diplomatik süreç kaydedilmezse diğer bölgelerde de bir kez daha saldırı gerçekleştirmek durumunda kalacağız” ifadelerini kullandı.

İsmi açıklanmayan İsrailli askeri yetkililerin de bir plan geliştirmeleri ve karar almaları konusunda siyasi liderleri uyardığı kaydedildi. Ayrıca, kabine üyelerinin de Netanyahu’yu İsrail'in son birkaç haftadaki tutumu ve karar alma konusundaki eksikliğinin "sadece hayatları riske attığı" konusunda uyardığı bildirildi.

NETANYAHUYA TEPKİLER ARTIYOR

 Netanyahu’nun İsrail iç istihbarat servisi Shin Bet Başkanı Ronen Bar ile de tartışma yaşadığını ortaya çıktı. Bar’ın Savunma Bakanı Yoav Gallant ile stratejik planlama konusunda toplantı yapmasına öfkelenen Netanyahu, Shin Bet’in MOSSAD ya da Gallant’a değil kendisine bağlı olduğunu ve kendisine danışılması talimatı verdiği kaydedildi.

Bakmadan Geçme