Hollywood filmlerinde Türk yapımı özel tasarım silah CANiK kullanılacak

Dünyanın önde gelen hafif ve orta kalibre silah üreticisi CANiK, Las Vegas'ta düzenlenen avcılık ve atıcılık aksesuarları fuarı SHOT Show'da önemli bir iş birliğine imza attığını duyurdu. Taran Tactical Innovations (TTI) ile yapılan iş birliği kapsamında CANiK'in yeni özel tasarım silahı TTI Combat, Hollywood filmlerinde kullanılacak.

CANiK, dünya silah endüstrisinin kalbi sayılan ABD’de dev bir lansmana imza attı. ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen ve ateşli silah endüstrisi profesyonellerini 46’ncı kez bir araya getiren SHOT Show’da CANiK, Taran Tactical Innovations (TTI) ile iş birliği kapsamında ürettiği yeni özel tasarım silahı CANiK TTI Combat’ı tanıttı. Taran Tactical Innovations (TTI) Kurucusu Taran Butler, Hollywood ünlülerinin atış eğitmeni ve John Wick filmi başta olmak üzere birçok filmin eğitmenliğini üstlenen, dünyanın en ünlü silah tasarımcısı ve atıcıları arasında gösteriliyor.  Yeni özel tasarım tabancası TTI Combat, Taran Butler ile ortak geliştirildi. TTI Combat, böylece, önümüzdeki dönemde Hollywood’un önde gelen filmlerinde oyuncuların da tercihi olarak vizyona çıkacak.


 

ÜLKEMİZ İÇİN DE CİDDİ BİR KATMA DEĞER OLUŞTURACAK


 

CANiK Genel Müdürü Cahit Utku Aral konuya ilişkin açıklamasında, “Dünya silah endüstrisinin nabzını tutan ABD'ye, dünya genelinden en fazla ihracat yapan üç firmadan biri olmaktan gurur duyuyoruz. ABD'deki yatırımlarımız ve her yıl ödülleri topladığımız ürünlerimizle sektöre yön vermeye devam ediyoruz.

Her yılın ilk ayında düzenlenen, ateşli silah endüstrisinin en büyük etkinliklerinden biri olan SHOT Show'da, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu yıl, 2 yıl süren ve heyecanla beklediğimiz bir projeyi hayata geçirdik.

Hollywood yapımlarının önde gelen ismi Taran Butler ve TTI ekibi ile iş birliği yaparak geliştirdiğimiz CANiK TTI Combat ile özel tasarım tabancalar pazarında üst segmentte yer alan bir markanın performansını, üstün teknoloji, kalite ve yüksek üretim kapasitemizle bir araya getiriyoruz. Bu sayede, markamızı dünya genelinde erişilebilir bir hale getirerek daha geniş kitlelere ulaştırıyoruz” dedi.


 

Aral açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı:


“TTI markasının Hollywood projelerindeki saygın konumu sayesinde de CANiK ürünlerinin Hollywood projelerinde daha fazla yer almasını sağlayarak, ürünlerimizin zaten kanıtlanmış kalitesini daha geniş kitlelere tanıtmaya katkıda bulunacağız. Dünyaca ünlü tasarımcılardan ve atıcılarından Taran’ın imzasını taşıyan bu silah, sadece tüm dünyada değil, aynı zamanda ülkemizde de ciddi bir katma değer oluşturacaktır. Bu iş birliğinin marka bilinirliğimize büyük katkı sağlayacağına ve yeni projeler için önemli fırsatlar yaratacağına inanıyoruz. Bu heyecan verici süreçte bizi desteklediğiniz için teşekkür ederiz.”


 

23-26 Ocak tarihlerinde Las Vegas’ta gerçekleşen SHOT Show’un ardından, CANiK’in fuar maratonunda bir sonraki durak, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki World Defense Show olacak.

Bakmadan Geçme