DOLAR

28.89

EURO

31.33

ALTIN

1887.189

BIST 100

7962.26

Sıcaklıklar Bir Anda Düşecek! Soğuk Hava Geliyor

Sıcaklıklar Bir Anda Düşecek! Soğuk Hava Geliyor

Eklenme Tarihi: 05.10.2023 09:38

Önümüzdeki hafta sağanak yağışlar ve soğuk hava dalgası kuzey kesimlerden başlayarak ülke genelinde etkili olacak. İstanbul'da pazartesi günü hava sıcaklıkları 5-6 derecelik ani düşüşle 18 dereceleri göreceği tahmin ediliyor.İşte İstanbul, Ankara ve diğer illerde beklenen hava durumu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayınladı. Geçtiğimiz hafta ülke genelinde etkili olan yağmurlu hava yerini güneşli havaya bırakmıştı.

Yağmurlu hava önümüzdeki hafta kuzey bölgelerden başlayarak yurt genelinde yeniden etkili olacak. Hava sıcaklıklarının da 5-6 derece düşerek mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

SICAKLIK 18 DERECEYE KADAR DÜŞECEK!

İstanbul'da 24-25 derecelerde olan hava sıcaklığı ani düşüşle önümüzdeki hafta 18 dereceleri görecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinde yağış beklenmiyor. Yurt genelinin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun doğusunda pus ve yer yer sis beklenmektedir.

Hava sıcaklığının da Doğu kesimlerde 2 ila 6 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı ve yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Yorum yazma kurallarını okudum ve kabul ediyorum.