DOLAR

31.00

EURO

33.56

ALTIN

2032.035

BIST 100

9294.01

Muhabir

Sözleşmeli Er Başvuru Süresi Uzatıldı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temin başvuruları uzatıldığını açıkladı. Sözleşmeli er Başvurular nasıl yapılacak? 

Eklenme: 12.02.2024 12:42

Sözleşmeli Er Başvuru Süresi Uzatıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin personel ihtiyacının karşılanabilmesi için sözleşmeli er alınacak. Daha önce 11 Şubat tarihinde biteceği açıklanan sözleşmeli er başvuru tarihi 3 gün daha uzatıldı.
Sözleşmeli er başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre en az ilköğretim diplomasına sahip olmaları ve askerlik hizmetlerini erbaş ve er olarak tamamlamış olmaları gerekiyor. 

MSB Sözleşmeli Er Alımı Başvuruları Uzatıldı mı?

Millî Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2024/1 Dönemi Sözleşmeli Er Temin başvuruları 15 Şubat 2024 tarihine kadar uzatıldı.

Sözleşmeli Er Alım Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bakanlığın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, başvurular, https://personeltemin.gov.tr adresinden ve e-Devlet Kapısı üzerinden yapılabilecek. Başvuru ekranına e-Devlet üzerinden giriş yapacak adaylar, "bilgilerim" kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri doldurduktan sonra otomatik olarak tercih ekranına yönlendirilecek.
Başvurulara www.personeltemin.msb.gov.tr adresinden ulaşılıyor. 


Sözleşmeli Er Termin Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?


Kara Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Temin başvuruları sonuçlarının ne zaman açıklanacağı henüz belli değil. Ancak geçmiş yıllardaki bilgilere göre sonuçların bir ay içinde açıklanması bekleniyor.