DOLAR

31.00

EURO

33.56

ALTIN

2032.035

BIST 100

9294.01

Muhabir

Oğul Netenyahu’dan küstah paylaşım

Terör devleti İsrail, Filistin’de soykırım yaparken Netenyahu’nun oğlu sosyal medya hesabından Türkiye aleyhine küstah paylaşımda bulundu 

Eklenme: 11.12.2023 10:03

Oğul Netenyahu’dan küstah paylaşım

İki ay aşkın zamandır Filistin’de sivil halkının üstüne bomba yağdıran ve 18 bin civarında insanın ölümüne neden olan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu adeta PKK terör örgütünün sözcülüğüne soyundu ve Türkiye aleyhine babası gibi eli kanlı terör örgütü için paylaşım yaptı. 


PKK terör örgütünün paçavrasını paylaşan Yair Netenyahu, terör örgütü için 'özgürlük' naraları attı. Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, "Filistinlilere ve başta Mescid-i Aksa olmak üzere kutsal değerlere yönelik sürekli ihlallere karşılık verme" gerekçesiyle İsrail'e 7 Ekim'de kapsamlı saldırı düzenledi. Terör devleti İsrail'in Gazze Şeridi'ne saldırılarında en az 7 bin 700'ü çocuk, 5 bin 150'si kadın olmak üzere 18 bin Filistinli sivil halk hayatını kaybetti.Enkaz altında binlerce ölü olduğu bildiriliyor.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gazze’deki sivil katliamla ilgili tepki gösteren lider olarak Netanyahu'ya ayarı verdi, Gazze Kasabı'nın oğlu ise rahatsız oldu. Türkiye, terör devleti İsrail'in soykırımlarını her platformda dünyaya duyuruyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde icra edilen Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında, Gazze'de yaşanan katliama değinmişti. Erdoğan, "İsrail, 2. Dünya Savaşı'ndan bu yana Filistin coğrafyasında uyguladığı her zulmün hesabını verecektir. Bundan kaçış yok, Netanyahu nereye kaçar bilemiyorum." demişti. İşgalcileri açık dille uyaran Erdoğan, "İsrail gerçek bir orduyla karşı karşıya geldiğinde paramparça olacaktır. İsrail yönetimini böyle bir acı akıbetle karşı karşıya gelmeden aklını başına toplaması için uyarıyorum." diye konuşmuştu.

 

Bu açıklamalar üzerine Netanyahu'nun oğlundan alçak provokasyon geldi. İsrail Başbakanı Netanyahu'nun oğlu Yair Netanyahu, Instagram hesabından terör örgütü PKK'nın sözcülüğüne soyunup, babası gibi eli kanlı terör örgütünün paçavrasını "Free Kurdistan" diyerek paylaştı. Bu paylaşım ise büyük tepki uyandırdı. 

 

Tepkiler arasında, “Sivil insanları katleden Netenyahu ve ailesinden farklı bir şey beklenemezdi. Kendileri gibi eli kanlı, sivil insanları, kundaktaki çocukları katleden PKK terör örgütü seviciliği, sözcülüğü yapmaları normal” denildi.