DOLAR

31.00

EURO

33.56

ALTIN

2032.035

BIST 100

9294.01

Muhabir

MSB: "Terör örgütü PKK'ya ait 13 hedef imha edildi"

Biryandan Türk Silahlı Kuvvetleri bir yandan MİT terör örgütü PKK'ya düzenledikleri operasyonlarla göz açtırmıyor.

Eklenme: 11.12.2023 20:47

MSB: "Terör örgütü PKK'ya ait 13 hedef imha edildi"

Terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlar gerek Milli Savunma Bakanlığı (MSB) gerekse Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) düzeyinde aralıksız devam ediyor. MİT nokta operasyonlarla terör örgütünün üst düzey elamanlarını etkisiz hale getirirken Türk Silahlı Kuvvetleri de düzenledikleri operasyonlarla hedefleri imha ediyor.

 

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre Irak'ın kuzeyindeki Gara, Metina, Hakurk ve Kandil'e yönelik hava harekatlarında, sorumlu düzeyde teröristlerin barındığı belirlenen 13 hedefin imha edildiğini açıkladı.

 

Terör Hedeflerine Operasyon Yapıldı

Açıklamada şu ifadelere yer verildi; "PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek Irak'ın kuzeyinden halka ve güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak amacıyla Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51. maddesinden doğan meşru müdafaa hakları doğrultusunda Irak'ın kuzeyindeki Gara, Metina, Hakurk ve Kandil bölgelerindeki terör hedeflerine saat 17.00'de hava harekatları icra edildi.

 

Hava harekatları ile bölücü terör örgütü tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolardan oluşan 13 hedef imha edilmiştir. İcra edilen harekatlarda azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak, çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir. Asil milletimizin bağrından çıkan Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye tek bir terörist kalmayıncaya kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir. Bu harekatlar sırasında masum sivillerin, dost unsurların, tarihi ve kültürel varlıklar ile çevrenin zarar görmemesi için her türlü tedbir alınmıştır."