DOLAR

31.00

EURO

33.56

ALTIN

2032.035

BIST 100

9294.01

Muhabir

Melike Şahin, iptal olan İBB konseri hakkında konuştu.

Melike Şahin, iptal olan İBB konseri hakkında şu sözleri dikkat çekti: Süreç yanlış yönetildi, ben öğretmenlerin gönlünü alırım

Eklenme: 04.12.2023 16:46

Şarkıcı Melike Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen konserini iptal etmesi hakkında, "Kimseyi ikna etmekle ilgili benim şu anda söyleyecek bir şeyim yok" dedi. 

Şarkıcı Melike Şahin, dün akşam 49'uncu Pantene Altın Kelebek Ödülleri'nde Yılın En İyi Kadın Şarkıcı Ödülü'nü kazandı. Şahin ödülün ardından, geçtiğimiz gün İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından organize edilen ve öğretmenler için sahne alacağı iptal ettiği konsere ilişkin konuştu.

Şahin, şunları söyledi:

"Konu hiç ortada kalmadı. Benim şirketim de güzel bir açıklama yaptı. (İBB) Kimseyi ikna etmekle ilgili benim şu anda söyleyecek bir şeyim yok. Sadece oraya gelen insanlara çok ayıp oldu. Hiç benimle bağımsız, alakası olmayan bir sebepten mağdur oldular. O yüzden çok üzüldüm. Benimle hiç ilgisi yok sadece o süreç çok yanlış yönetildi. Telafisi olur tabii, bunlar geçici kırgınlıklar hiçbir şey olmaz. Bizim kıymetlilerimiz öğretmenler, zaten o yüzden ekstra üzüldüm. Halbuki benimle hiçbir alakası olmayan bir talihsizlik oldu, ben onların gönlünü alırım."

 

Melike Şahin kimdir? Nereli? Kaç yaşında?

 

18 Nisan 1989'da İstanbul'da doğan Melike Şahin, Türk şarkıcı, söz yazarı ve besteci.

Aslen Sivas Divriğili olan ve çocukluğundan itibaren müziğe büyük ilgi duyduğunu belirten Şahin, Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'nde okuduğu esnada Çağdaş Müzik Merkezi’nde Timur Selçuk’tan şan dersleri almıştır. 2012'de mezun olduğu Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji eğitiminin ardından 2017'ye kadar Baba Zula ile vokalist olarak çalıştı. Baba Zula’yla çalışmayı bırakmadan kısa bir süre önce "Melikşah ve Saz Arkadaşları" adı altında bir proje başlattı, bu ekip ile Beyoğlu'nda Kanto isimli meyhanede arabesk temalı bir repertuvar ile bir süre konserler verdi.