DOLAR

31.36

EURO

34.0

ALTIN

2101.429

BIST 100

9090.79

Muhabir

Kendini Mehdi İlan Eden Mustafa Çabuk Kimdir?

Çanakkale Bayramiç'te Hilafeti Muhammediye adlı tarikat üyelerinin başı olan ve kendini Mehdi olarak tanıtan Mustafa Çabuk Kim olduğu merak konusu oldu.

Eklenme: 12.02.2024 16:54

Kendini Mehdi İlan Eden Mustafa Çabuk Kimdir?

Çanakkale’nin Bayramiç ilçesine bağlı Külcüler köyünün ılıcası 2000’lerin başında özelleştirildikten sonra buraya iki otel inşa edildi. Koç Termal ve Hilal Doğa Oteli adlı iki oteli bu yılın Mart ayında “Hilafeti Muhammediye” adlı tarikat üyeleri 2 yıllığına kiraladı. 200-300 kişilik tarikat grubundan 30’u ikametini de köye alarak seçimlerde oy kullandı.

 

Mart ayından beri bu iki tesiste tarikat faaliyetleri yürüten grup geçtiğimiz haftalarda düzenlediği "biat töreni"nin ardından 19 Kasım'da bölgede kaçak kazıya da girişince jandarmanın operasyonuyla 21 üyesi gözaltına alındı. İlk kez soL'dan Burak Efe'nin haberiyle gündeme gelen operasyonda gözaltına alınanlar arasında tarikatın başındaki isim, kendisini mehdi ilan eden Mustafa Çabuk da yer alıyor.

 

Kendini Mehdi ilan eden Mustafa Çabuk kimdir?

kendisini ebul kasım muhammed mustafa olarak tanıtan kişi mustafa çabuktur kendisi hilafet hareketinin finansmanı için bankaların kâfir kurumlar olduğunu öne sürerek geriyeödenmemek üzere kredi çekilebileceğine fetva vermistir.

 

kendisi davanın ilk aylarında ayasofyanın açılışını kasdederek orası olduğunu düşünüyorum diyerek hz isa as orda geleceği ve namaz hadisesinin yaşanacağını . işaret etmistir ancak ayasofya açılmıstır kendisi açılışına bile gelememiştir

 

detaylar gelecek...