DOLAR

31.03

EURO

33.61

ALTIN

2034.261

BIST 100

9294.01

Muhabir

Haluk Levent Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı mı Oluyor?

6 Şubat depremlerinde yapmış olduğu çalışmalarla sadece Hatay'ın değil Türkiye'nin sevgisini kazanan Haluk Levent'e Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklif edildi.

Eklenme: 12.02.2024 14:07

Haluk Levent Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı mı Oluyor?

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) Hatay’da yeniden mevcut başkan Lütfü Savaş’ı 31 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirilecek yerel seçimler için aday göstermesine yönelik tepkiler dinmek bilmiyor.

 

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden en fazla etkilenen illerin başında gelen Hatay’da vatandaşlar Lütfü Savaş’a tepkili. CHP’nin Savaş’ı yeniden aday göstermesi ise kamuoyunu ikiye böldü.

 

CHP TEPKİLERE NEDEN OLMUŞTU


Son olarak 6 Şubat depremlerinin yıl dönümü dolayısıyla Hatay’da gerçekleştirilen anma etkinliklerinde Lütfü Savaş, depremzede vatandaşların çok büyük tepkisiyle karşılaşmış, adaylıktan çekilmesi ve istifa etmesi yönünde protesto edilmişti.CHP yönetimi, gelen tepkiler üzerine Lütfü Savaş’ın adaylığını yeniden gözden geçirmeye karar verdi.


Türkiye İşçi Partisi’nin depremin kahramanlarından birisi olarak bilinen eski milli futbolcu ve İYİ Parti Milletvekili adayı Gökhan Zan’ı aday göstermesinin ardından bir hamlede CHP’den geldi.Depremde yaptığı çalışmalarla sadece Hatay halkının değil tüm Türkiye’nin gönlünde taht kuran Ahbap Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Levent’e teklif götürüldüğü belirtildi.

 

 


Gazeteci Murat Ağırel, “CHP yönetimi Hatay Belediye Başkanlığı için Haluk Levent’e teklif götürdü” açıklamasında bulundu.


Levent’in teklife ne cevap verdiği ise merak konusu oldu.


Haluk Levent CHP’nin teklifine olumlu yanıt verirse Lütfü Savaş’ın adaylığı çekilecek.