DOLAR

31.36

EURO

34.0

ALTIN

2101.429

BIST 100

9090.79

Muhabir

Dışişleri'nden İsrail'e Tepki; Refahta Artan Saldırılardan Endişe Duyuyoruz

Dışişleri Bakanlığı: "İsrail’in, Gazze'de bugüne kadar gerçekleştirdiği yıkım ve katliamların ardından, Refah kentine yönelik artan saldırılarından çok büyük endişe duyuyoruz."

Eklenme: 12.02.2024 13:29

Dışişleri'nden İsrail'e Tepki; Refahta Artan Saldırılardan Endişe Duyuyoruz

İsrail, Filistinlilerin son kalesi olarak bilinen Refah kentine saldırı gerçekleştirdi. İsrail'in eli kanlı başbakanı Binyamin Netanyahu'nun günler önce dünyaya duyurduğu Refah'a saldırı harekatı fiiliyata geçti. İsrail askerleri, Netanyahu'nun emirlerini uygulayarak Filistinli sivilleri sığındıkları son bölgede de katletmeye başladı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada İsrail'in Refah kentine düzenlendiği ve onlarca kişinin hayatını kaybettiği saldırıya ilişkin açıklama yapıldı.

İsrail'e tepki gösterilen açıklamada, "İsrail’in, Gazze'de bugüne kadar gerçekleştirdiği yıkım ve katliamların ardından, Refah kentine yönelik artan saldırılarından çok büyük endişe duyuyoruz. BM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere, uluslararası toplumu İsrail'i durdurmak için gerekli adımları atmaya çağırıyoruz." ifadelerine yer verildi.

Dışişleri Bakanlığı’nın İsrail’in, Gazze şeridinde gerçekleştirdiği saldırıların ardından Refah kentine yönelik saldırılara ilişkin yaptığı açıklamada “Refah kentine yönelik artan saldırılarından çok büyük endişe duyuyoruz. Bu harekatı, Gazze halkını kendi topraklarından sürme planının bir parçası olarak değerlendiriyoruz” denildi.
Dışişleri Bakanlığı, İsrail’in Refah kentine gerçekleştirdiği saldırılara yönelik yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “İsrail’in, Gazze şeridinde bugüne kadar gerçekleştirdiği yıkım ve katliamların ardından, güneydeki Refah kentine yönelik artan saldırılarından çok büyük endişe duyuyoruz. Bu harekatı, Gazze halkını kendi topraklarından sürme planının bir parçası olarak değerlendiriyoruz. Devam eden saldırılar, Gazze’deki insani trajediyi çok daha vahim boyutlara taşıyacak ve bölgede kalıcı bir ateşkesin teminine yönelik çabalara zarar verecektir” ifadelerine yer verildi.
Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada ayrıca, BM Güvenlik Konseyi başta olmak üzere, uluslararası toplumu İsrail’i durdurmak için gerekli adımları atılması için çağrıda bulunuldu