DOLAR

31.00

EURO

33.56

ALTIN

2032.035

BIST 100

9294.01

Muhabir

Cübbeli Ahmet mesleğini ve aylık gelirini açıkladı!

Kamuoyunda merak konusu olan Cübbeli Ahmet'in aylık kazancı ve mesleği açıklandı.

Eklenme: 08.12.2023 14:54

Cübbeli Ahmet mesleğini ve aylık gelirini açıkladı!

Kamuoyunda “Cübbeli Ahmet” olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e “din düşmanı” dediği için hakkında hakaret davası açıldı.

Görmez’in açtığı dava kapsamında mahkeme dosyasına giren tutanaklarda Cübbeli Ahmet’a dair bilgilerin olduğu evraklar yer aldı.

“Mali durum araştırma tutanağı”nın da yer aldığı evrağa göre; Cübbeli Ahmet, mesleğini “YouTuber” olarak beyan ederken aylık gelirini ise “YouTuber”likten 55 bin aynı zamanda kitap yazarlığı yaptığı için yazarlıktan da aylık 85 bin TL kazandığını söyledi.

Cübbeli, eğitim durumunu ise “medrese eğitimi” olarak ifade etti.
Cübbeli Ahmet’in aylık kazancı ne kadar?

Mahkeme tutanağına göre YouTuber’lik ve kitap yazarlığı yapan Cübbeli’nin aylık toplam kazancı 140 bin TL.

Cübbeli Ahmet, Eski Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in Hatay ve Kahramanmaraş depreminin ardından yaptığı; "Depreme maruz kalan kardeşlerimizin gönülleri naz makamındadır. Onların gönülleri Rabb'e karşı kırık, devlete karşı buruk, hatta biraz da öfkeli olabilir. Ancak bu kırıklığı, bu burukluğu yüreklerine dokunarak, hayatlarına rahmetle ve şefkatle dokunarak gidermek bizim görevimizdir" açıklamasını "din ve devlet düşmanlığı" olarak nitelendirmişti