DOLAR

31.03

EURO

33.62

ALTIN

2036.708

BIST 100

9294.01

Muhabir

Aziz Yıldırım Savaş Gemisi Üretecek

Aziz Yıldırım’a ait olan ve çok sayıda açık deniz karakol gemisi, karakol gemisi ve korvet üreten Dearsan Shipyard, ihracat faaliyetlerini sürdürüyor.

Eklenme: 13.02.2024 12:35

Aziz Yıldırım Savaş Gemisi Üretecek

Aziz Yıldırım'ın son zamanlarda savunma sanayiinde gerçekleştirdiği önemli anlaşmalarla dikkatleri çekiyor.Aziz Yıldırım’a ait olan ve çok sayıda açık deniz karakol gemisi, karakol gemisi ve korvet üreten Dearsan Shipyard, ihracat faaliyetlerini sürdürüyor.
2023 yılında Nijerya Deniz Kuvvetleri’ne 2 adet karakol gemisi ihraç etmeyi başaran Aziz Yıldırım’ın Dearsan Shipyard şirketi, üretimlerinin tamamına yakınını Tuzla’da yer alan tersane aracılığıyla sağlıyordu.

 

 


NİJERYA’DAN SONRA KAZAKİSTAN’A SAVAŞ GEMİSİ SATACAK

 

Nijerya Deniz Kuvvetleri için üretilen Açık Deniz Karakol Botu OPV 76’nın ardından Dearsan, Kazakistan için de savaş gemileri üretecek.Öte yandan yakın geçmişte Dearsan, Türkmenistan Donanması’na adete bir ‘Donanma’ teslim etmişti.

 

 


2024 YILINDA ÜRETİME BAŞLAYACAKŞirket, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Savunma Sanayimizin faaliyet alanlarında ülkemizi yurtdışında çeşitli ülkelerde başarıyla temsil eden Dearsan, çalıştığı projelere bir yenisini daha ekledi.17 Kasım tarihinde Dearsan olarak, Kazakistan Devlet Yetkilileri ile tersane yatırımı yapmak üzere bir sözleşme imzaladık.” dedi.