Finlandiya'daki Okul Saldırısında 12 Yaşındaki Öğrenci Öldü

Finlandiya'da sabah saatlerinde Viertola Okulu'nda gerçekleştirilen silahlı saldırıda yaralanan 3 öğrenciden biri hayatını kaybederken, Finlandiya polisi gözaltına alınan saldırganın 12 yaşında olduğunu açıkladı.

Finlandiya’da sabah saatlerinde Viertola Okulu’nda gerçekleştirilen silahlı saldırıda yaralanan 3 öğrenciden biri hayatını kaybederken, Finlandiya polisi gözaltına alınan saldırganın 12 yaşında olduğunu açıkladı.

1 ÖĞRENCİ HAYATINI KAYBETTİ


Finlandiya’nın başkenti Helsinki'nin kuzeyinde Vantaa’da şehrindeki okul saldırısında bilanço artarken, saldırıya ilişkin yeni bilgiler de gün yüzüne çıkıyor. Viertola Okulu’nda sabah saatlerinde gerçekleştirilen saldırıda yaralanan 3 öğrenciden biri hayatını kaybetti.

Finlandiya polisi, yaklaşık 800 öğrencinin ve 90 personelin bulunduğu okulda gerçekleştirilen saldırının ardından Siltamaki semtinde gözaltına alınan saldırganın 12 yaşında bir öğrenci olduğunu açıklarken, saldırıda kullanıldığından şüphelenilen silaha da el konulduğunu söyledi.

SALDIRI NEDENİ BİLİNMİYOR

Şimdilik başka bir şüphelinin bulunmadığını aktaran polis, nedeni henüz bilinmeyen saldırıda zarar gören tüm öğrencilerin de 12 yaşında olduğunu doğruladı. Olayda kullanılan silahın saldırganın bir akrabasına ait olduğu ortaya çıkarken, polis sorgusunda suçunu itiraf eden saldırganın yaşının küçük olması nedeniyle sosyal hizmetlerin gözetimine verilmesi bekleniyor.

GÜN KORKUNÇ BİR ŞEKİLDE BAŞLADI


Finlandiya İçişleri Bakanı Mari Rantanen olayın ardından yaptığı açıklamada, “Gün korkunç bir şekilde başladı. Şu anda pek çok ailenin yaşadığı acı ve endişeyi ancak tahmin edebilirim” ifadelerini kullandı.