• Haberler
  • Spor
  • Fenerbahçe'nin Başkanı Bugün Belli Oluyor!

Fenerbahçe'nin Başkanı Bugün Belli Oluyor!

Ali Koç ile Aziz Yıldırım'ın başkanlığa aday olduğu Fenerbahçe'de, yeni dönemde başkanlık yapacak isim bugün yapılacak oylama sonrasında belli olacak.

Fenerbahçe yeni başkanını seçmek için sandık başına gidiyor... 

Dün gerçekleştirilen Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda Yönetim Kurulu faaliyet raporu ve denetim kurulu raporu okundu. Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Vodina, 1 Ocak 2023 - 31 Mayıs 2023 ve 1 Haziran 2023 - 29 Şubat 2024 mali dönemlerine ilişkin denetim kurulu raporunu sundu. Yönetim ve Denetleme Kurulları'nın raporları ayrı ayrı oylamaya sunularak ibra edildi.

Öte yandan, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'nin 1 Haziran 2024 - 31 Mayıs 2025 dönemini kapsayan bütçesi de kabul edildi.

17:00'DEN SONRA BELLİ OLACAK!

9 Haziran Pazar günü (bugün), Başkan ve Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Sicil Kurulu, Balotaj Kurulu ile Tarih, Müze ve Arşiv Kurulu üyelerinin seçimleri gerçekleştirilecek. Oy verme işlemi 10.00’da başlayıp, 17.00’de sona erecek. 

Ülker Stadyumu'nda Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilecek başkanlık seçiminde mevcut başkan Ali Koç ile Aziz Yıldırım yarışacak. Genel kurula 46 bin 410 kongre üyesinin katılım hakkı bulunuyor.