• Haberler
  • Spor
  • Fenerbahçe Kongresi Olaylı Başladı! Aziz Yıldırım Kongreyi Terk Etti

Fenerbahçe Kongresi Olaylı Başladı! Aziz Yıldırım Kongreyi Terk Etti

Fenerbahçe Spor Kulübünün olağan seçimli genel kurulu, Ülker Stadı'nda gerilim dolu atmosferde başladı. Kongre divan başkanlığına Vefa Küçük seçildi. Yıldırım, Divan Başkanlığı seçimini gayri demokratik bulduğunu belirterek, 'Burada Fenerbahçe'ye yakışır bir kongre olmasını istiyoruz ancak yapılan seçim gayri demokratik bir seçimdir. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim. Benim arkadaşlarımdan isteyen kalabilir isteyen ayrılır, hepinize teşekkür ederim' diyerek stattan ayrıldı.

enerbahçe Kulübü'nün olağan seçimli genel kurulu başladı. Aziz Yıldırım ve Ali Koç 6 yıl sonra yeniden karşı karşıya.

Başkan adaylarından Ali Koç ve yönetim listesinde yer alan isimler kongre divan başkanlığı için Vefa Küçük ismini önerirken, diğer başkan adayı Aziz Yıldırım ve yönetim listesindeki isimler, aynı zamanda Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Şekip Mosturoğlu'nu önerdi.

VEFA KÜÇÜK DİVAN BAŞKANI SEÇİLDİ

Yapılan oylama sonrasında kongre divan başkanlığına Vefa Küçük seçildi. Kongre divan başkanlığına seçildiği için üyelere teşekkür eden Küçük, gündemi oylara sundu. Kongre gündemi, oy birliğiyle kabul edildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından genel kurul başladı.

Sarı-lacivertli kulübün genel kurulunda yönetim kurulu ve denetim kurulu faaliyet raporları okunacak, başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile denetim kurulunun ibra edilmesi üyelerin oylarına sunulacak.Genel kurulda 1 Haziran 2024-31 Mayıs 2025 dönemini kapsayan bütçe de okunarak üyeler tarafından oylanacak.

Yarın yapılacak oy kullanma işlemi öncesinde bugün sandık kurulları başkan ve üyeleri seçilerek günün programı tamamlanacak.

Fenerbahçe Başkan adayı Aziz Yıldırım ve ekibi Başkanvekili Erol Bilecik'in konuşması esnasında sahneye çıktı. Bilecik'in konuşması yarıda kaldı.

KONGREYİ TERK ETTİ

Yıldırım'ın kürsüye gelmesinin ardından gerilim artarken, genel kurulu yönetmek için seçilen Vefa Küçük "Benden izin almadan konuşamazsınız" ifadelerini kullanırken, Aziz Yıldırım ise, "Ben konuşurum, Sen orada seçilmeden oturdun." ifadelerini kullandı.

Kürsüye çıkan Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, Olağan Seçimli Genel Kurulu'nda yapılan Divan Başkanlığı seçimini gayri demokratik bulduğunu belirterek, "Burada Fenerbahçe’ye yakışır bir kongre olmasını istiyoruz ancak yapılan seçim gayri demokratik bir seçimdir. Ben buradan ayrılıyorum. Yarın oy atmaya geleceğim. Benim arkadaşlarımdan isteyen kalabilir isteyen ayrılır, hepinize teşekkür ederim" dedi ve stattan ayrıldı.