• Haberler
  • Spor
  • Fatih Terim'den Galatasaray İçin 50.Yıl Paylaşımı!

Fatih Terim'den Galatasaray İçin 50.Yıl Paylaşımı!

Efsane teknik adam Fatih Terim'in Galatasaray'a ilk imzasının üzerinden 50 yıl geçti. Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Terim bu özel gün için mesaj verdi.

50 yıl önce bugün Galatasaray'da futbolcu olarak sözleşme imzalayan Teknik Direktör Fatih Terim, sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

"Ne mutlu ki; 50 yıl sonra da, 100 yıl sonra da... Galatasaray, hep var olacak." ifadelerine yer veren Fatih Terim'in açıklamasının tamamı şu şekilde:

"Hayat, koca bir döngüden ibaret… Size 50 yıl boyunca sayısız hatıra yaşatıp, gün olunca sizi aynı yere getiren. Yarım asır önce bugün Galatasaray Adası’ndaki bir imzayla dönmeye başladı çember. O günden sonra dünyanın neresine gidersem, gideyim; ismimin yanına Galatasaray eklendi, o gururla attığım her adımı.

HAYAT BANA ŞUNU ÖĞRETTİ...:

Ömür akıp giderken bir yandan, sahip olduğum tüm duyguları, 8 Temmuz 1974 günü kurduğum üçgenin içinde yaşadım: Ailem, ailem kadar sevdiğim dostlarım ve Galatasaray. Hayat, bana şunu öğretti: Yaşadıklarınızın birini bile resmin içerisinden çıkarırsanız, bahsettiğiniz hikâye sizin olmaktan çıkar. Kendi dünyanızda başkasının hikâyesini yaşarsınız. Bazen içinde bulunduğunuz andan 50 yıl sonrasını düşünürken, zaman size korkutucu gelebilir. Bazen de geride bıraktığınız 50 yılınız, umutlandırır sizi. O gün heyecan dolu bir gençtim; şimdi yarım asra milyonlarca insanla kurduğu bir hayat sığdıran çok daha tecrübeli biri… Ne mutlu ki; 50 yıl sonra da, 100 yıl sonra da… Galatasaray, hep var olacak. Hikâyemde bana eşlik eden, hikâyemi benimle yaşayan herkese teşekkür ederim."