Fahiş Fiyat Artışı TBMM'nin Gündeminde

Mecliste önemli yasa tekliflerinin görüşüleceği bu haftada gözler, Ticaret Kanunu'nda yapılacak düzenlemelerde olacak. Fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen idari para cezalarının artırılmasına ilişkin düzenleme meclis gündeminde olacak.

Fahiş Fiyat Artışı TBMM'nin Gündeminde
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde bu hafta gündem yoğun olacak. TBMM bu hafta 23 Nisan etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Salı günü 23 Nisan Bayramı nedeniyle Genel Kurulda özel oturum gerçekleştirilecek.

TBMM'de temsil edilen siyasi partilerin genel başkanları oturumda 10'ar dakikalık selamlama konuşması yapacak. 

YENİLENEBİLİR ENERJİ MECLİS GÜNDEMİNDE

Meclis Genel Kurulu'nda Çarşamba günü enerji alanındaki yasa teklifinin görüşmelerine başlanacak. Teklif, yerli üretim ve ithal doğal gazın Türkiye'de sıvılaştırılarak dünya piyasalarına LNG olarak pazarlanabilmesini içeriyor. Düzenlemeye göre; kıyı ve sahil şeritleri hariç olmak üzere denizler ve göllerde yenilenebilir enerji üretim santralleri kurulabilecek.

FAHİŞ FİYAT ARTIŞI YAPAN İŞLETMELERE YÜKSEK CEZA

Meclis gündemine gelmesi beklenen önemli yasa teklifleri de var. Onlardan biri Ticaret Kanunu'nda yapılacak düzenleme olacak. Yaklaşık 20 maddeden oluşması öngörülen teklifte, fahiş fiyat artışı yapan işletmelere verilen idari para cezalarının artırılmasına ilişkin düzenleme de yer alacak. Ayrıca işletmelere kapatma yaptırımı getirilmesi de Meclis'teki görüşmeler sırasında tartışılacak.

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI TEŞKİLAT YAPISI DEĞİŞİYOR

Bu hafta Meclis Başkanlığına sunulması planlanan diğer teklif, Milli Savunma Bakanlığının teşkilat yapısındaki değişiklikler içeriyor.

Bakmadan Geçme