• Haberler
  • Dünya
  • Eşinin Ölmesine Dayanamayıp 2 Saat Sonra İntihar Etti

Eşinin Ölmesine Dayanamayıp 2 Saat Sonra İntihar Etti

Fransız heykeltraş, grafik ve plastik sanatçısı Ben Vautier'in dünyası, 60 yıllık eşinin ölümüyle sarsıldı. Sanata kaygısız yaklaşımıyla tanınan 88 yaşındaki dünyaca ünlü sanatçı intihar etti.

Dünya ünlü sanatçı Ben Vautier'ın ölümünü  konuşuluyor. Ailesi yaptığı açıklamada, modern sanata kaygısız yaklaşımıyla tanınan Fransız sanatçının, karısının ölümünden birkaç saat sonra 88 yaşında hayatını kaybettiği açıklandı.

ONSUZ YAŞAYAMAM

Vautier'ın eşi pazartesi günü felç geçirdikten iki gün sonra yaşamını yitirdi. Sanatçının ailesi, "Onsuz yaşayamayan ve isteksiz olan Ben, birkaç saat sonra Fransa'nın güneyindeki evlerinde kendini yaşamını sonlandırdı" açıklamasında bulundu.

BENJAMİN VAUTİER KİMDİR?

İsviçre kökenli Fransız sanatçı Benjamin Vautier, Ben takma adıyla biliniyordu. Çift 1960'larda evlendi ve iki çocuk sahibi oldu.

Kendi kendini yetiştiren bir sanatçı olan Ben'in sanat dünyasına girişi, 1950'lerin sonunda Nice'te sanatçılar için bir sergi alanı ve buluşma yeri haline gelen bir galeri açmasıyla başladı.

Sanatçı, sanat ve günlük yaşam arasındaki sınırları yıkmayı amaçlayan, eğlenceli ve deneysel yaklaşımıyla tanınan 1960'ların Fluxus hareketiyle ilişkilendirildi.

MUHABİR

Bakmadan Geçme