• Haberler
  • Gündem
  • Esenyurt'ta 8 Araç Kundaklandı! Yangın İş Yerine Sıçradı

Esenyurt'ta 8 Araç Kundaklandı! Yangın İş Yerine Sıçradı

Esenyurt'ta gece saatlerinde sokak üzerinde bulunan 8 araç kimliği belirsiz bir kişi tarafından kundaklandı. İş yerine sıçrayan yangın itfaiye ekiplerinin yoğun çalışmasıyla söndürüldü.

Gece saat 02.00 sularında Esenyurt Barbaros Hayrettin Paşa Mahallesi, 2258 Sokak'ta meydana gelen yangında kimliği belirsiz bir şahıs elinde yanıcı madde olan bir şişeyi sokak üzerinde yer alan araçlara ve yola doğru boşalttı ve ateşe verdi.

Yangının büyüdüğü esnada şahıs olay yerinden kaçarak hızla uzaklaştı. Kundaklama sırasında 8 araç alevli bir şekilde yanmaya başladı. Alevler daha sonra araçların bulunduğu yerdeki depo olarak da kullanılan iş yerine sıçradı.

Esenyurt'ta 8 Araç Kundaklandı! Yangın İş Yerine Sıçradı

 

Yangını gören ve paniğe kapılan mahallelinin ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda itfaiye ile polis ve sağlık ekipleri geldi. İtfaiye ekiplerinin yoğun çalışması sonucu yangın kontrol altına alınabildi. Şans eseri ölen ve yaralananın olmadığı olayda 8 araç ve iş yeri yanarak küle döndü.

Yangında alevlerin yükseldiği ve araçların yandığı anlar çevredeki vatandaşların cep telefonu görüntülerine kaydedildi. Olay yeri inceleme ekipleri de bölgede konuyla alakalı çalışma gerçekleştirdi. Polis ekipleri olayla ilgili soruşturma başlatırken olayın sorumlusu şahsın kimliğini belirleyerek yakalanması için çalışma başlattı.

Esenyurt'ta 8 Araç Kundaklandı! Yangın İş Yerine Sıçradı

 

KİMSEYLE HUSUMETİMİZ YOK

Yangında iş yeri olarak kullandığı deposu yanan Burhan Aydın başına gelen olayı şu sözlerle anlattı:

”Biz yatıyorduk. Bir anda annem bağırdı. Dışarıda yangın çıktı, dedi. Biz o esnada dışarıya koştuk. Büyük bir ihtimalle benzin veya mazot dökmüşlerdi. Biz söndürmeye çalıştık. Su atmaya çalıştık. Suyu attıkça yangın daha çok üstümüze sıçramaya başladı. Önce araçlarımız yandı. Sonra depomuz yandı. Bu bir zulümdür. Herhangi kimseyle husumetimiz yok. Zaten mahallemiz de küçük bir mahalle. Burada herkes birbirini tanıyor, biliyor. Biz 20 senedir bu mahalledeyiz. Can kaybımız yok, sadece araçlarımız yandı. 3 tane aracımız yandı. İçeride müşterimizin bir aracı vardı, o yandı. Bizim ofisimiz vardı burada. Ofis yandı. İçindeki evraklarla.”

Bakmadan Geçme