• Haberler
  • Siyaset
  • Erken Seçim Olacak mı? CHP Ne Diyor? Özgür Özel Net Konuştu!

Erken Seçim Olacak mı? CHP Ne Diyor? Özgür Özel Net Konuştu!

31 Mart yerel seçimlerinden CHP'nin zaferle çıkmasının ardından Türkiye'de erken seçim olacak mı? CHP erken seçim isteyecek mi? Sorularının cevabı merak konusu olmuştu. CHP Lideri Özel tartışmalara noktayı koydu.

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 47 yıl sonra girdiği seçimde ilk kez birinci parti çıkması erken seçim tartışmalarını da beraberinde getirmişti.

AK Parti ve MHP kanadı erken seçim tartışmalarına sert tepki gösterirken CHP'nin bu konuda ne diyeceği ise merak konusu olmuştu. 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP lideri Özel, "Oylarımızı kalıcılaştırmalıyız. Erken seçim çağrısı yapmak seçmenle akdi bozmak demektir" sözleriyle tartışmalara şimdilik kapıyı kapattı.

Partisinin düzenlediği 'Yerel Yönetimler Çalıştayı'nda açıklamalarda bulunan CHP Gene Başkanı Özgür Özel, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra dillendirilmeye başlanan erken seçim tartışmalarıyla ilgili dikkat çeken bir çıkışa imza attı.

Olası erken seçim çağrısına kapıyı kapatan Özel, "Oylarımızı kalıcılaştırmalıyız. Erken seçim çağrısı yapmak seçmenle akdi bozmak demektir" ifadelerini kullandı.

SEÇMENİN MESAJINI ANLAYAMADILAR

Konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, "Yerel seçimleri Cumhur İttfakı kazandı" ifadelerine yanıt veren Özel, "Seçmenin mesajını anlamadıkları ortada. Seçimleri biz kazandık diyecek kadar seçmene karşı küstahlaşmış ve kibrinden arınamamış bir noktadadır. Erdoğan ile yüz yüze görüşeceğim. Kutuplaşmayı kırmak için adım atacağımıza inanıyorum" dedi.

Yerel yönetimlerin yeni dönemine ilişkin de konuşan Özel, ölçme-değerlendirme sistemini odak noktası haline getireceklerini kaydetti.

Özel, "Belediyelerin 3'er, 6'şar aylık ve birer yıllık karnelerini ölçme-değerlendirme yöntemiyle çıkarıp, sizinle paylaşacağız. Doğru yapanı örnek göstereceğiz, yanlış yapanı doğruya sevk edeceğiz. İbre yukarı ise devam edeceğiz, aşağıdaysa mutlaka yanlıştan döneceğiz" diye konuştu.

Bakmadan Geçme