Emeklilerin Bayram İkramiye Ödemeleri Yarın Başlıyor

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği bayram ikramiyesi ödemelerine yarından itibaren başlanacak. Emeklilerin aldığı maaşa göre ikramiyelerini alacakları tarih de değişiklik gösterecek. Hangi emekli bayram ikramiyesini ne zaman alacak? Detayı haberimizde.

Emeklilere yılda iki sefer ödenen bayram ikramiyesinin ilki yarından itibaren hesaplara yatırılmaya başlanacak. Bu kapsamda yaklaşık 16 milyon emeklinin ikramiyeleri, 5 Nisan tarihine kadar hesaplara yatırılmış olacak.

Yapılan yüzde 50 artış ile birlikte emeklilere 3 bin lira bayram ikramiyesi ödenecek. Böylece yaklaşık 16 milyon emekli zamlı ikramiyelerini alacak.

BAYRAM İKRAMİYESİ HANGİ EMEKLİYE NE ZAMAN YATACAK?

Maaşını ayın 17’si ve 18’inde alan SSK'lılar 2 Nisan'da, maaşını 19, 20, 21, 22'sinde alanlar 3 Nisan'da, maaşlarını 23, 24, 25 ve 26 Nisan’da alan SSK'lılar ise 4 Nisan günü itibarıyla ikramiyelerini alacak. 

Bağ-Kur kapsamında aylık alanların tümüne ikramiyelerin 5 Nisan'da; Emekli Sandığı kapsamında ayın 1'i ve 2'sinde aylık alanların hesabına bayram ikramiyelerinin 2 Nisan'da; ayın 3, 4 ve 5'inde aylık alanların ikramiyelerinin ise 3 ve 5 Nisan'da yatırılacak. 

260 MİLYAR LİRA İKRAMİYE ÖDEMESİ YAPILACAK

2023 Kurban Bayramı'nda 14 milyon 611 bin emekli toplamda 26 milyar 158 milyona yakın ikramiye aldı. Bu sene EYT'lilerin de emekli olmasıyla birlikte sayısı 16 milyonu geçen emeklileri göz önünde bulundurulduğunda yine ikramiyenin de  yüzde 50 oranında artnası durumunda bu rakamın çok çok üzerinde bir ödeme olacağı belirtiliyor.

Şimdiye kadar emeklilere 165 milyar lira bayram ikramiyesi ödemesi yapılmıştı. Bu yılki ödemelerle birlikte bu tutarın ise yaklaşık 260 milyar liraya çıkması bekleniyor.

Bakmadan Geçme