DOLAR

31.36

EURO

34.0

ALTIN

2101.429

BIST 100

9090.79

Muhabir

İsrail yine mülteci kamplarını vurdu

İsrail ordusu; gece boyu Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kenti, orta kesimdeki Nuseyrat Mülteci Kampı, El-Megazi Mülteci Kampı, Gazze kentinin doğusundaki Eş-Şucaiyye Mahallesi ve kuzeydeki Cibaliya Mülteci Kampı'na hava saldırıları düzenledi.

Eklenme: 11.12.2023 08:37

İsrail yine mülteci kamplarını vurdu

İsrail savaş uçakları, abluka altındaki Gazze Şeridi'nin güneyindeki Refah kentinin Tel es-Sultan Mahallesi'nde bir evi bombaladı. Saldırıda, çoğu çocuk 6 Filistinli yaşamını yitirdi, çok sayıda kişi de yaralandı.

 

Nuseyrat Mülteci Kampı'nda da bir eve gerçekleştirilen saldırıda, 3'ü çocuk 5 Filistinli hayatını kaybetti. Deyr el-Belah'ın El-Bassa bölgesine yapılan saldırıda ise yaralananlar oldu.

İsrail güçleri ayrıca, Gazze'nin orta kesimindeki El-Megazi Mülteci Kampı, Gazze kentinin doğusundaki Eş-Şucaiyye Mahallesi ve kuzeydeki Cibaliya Mülteci Kampı'na da çok sayıda hava saldırısı düzenledi.

 

İSRAİL YİNE OKULLARI BOMBALADI

İsrail ordusu, Cibaliya Mülteci Kampı'nda, Birleşmiş Milletlere (BM) ait bir okulu da bombaladı. Sosyal medyada yer alan görüntülerde, okulun bahçesinde kan izleri olduğu ve saldırı sonrasında da hedef alınan binada yangın çıktığı görüldü.

Bir diğer videoda ise bir Filistinli, saldırıda çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını söyledi.