DOLAR

31.00

EURO

33.56

ALTIN

2032.035

BIST 100

9294.01

Muhabir

İsrail, hava saldırılarında kendi vatandaşlarını öldürdü

7 Ekim'den bu zamana kadar Gazze'de 10 binden fazla noktaya hava saldırısı düzenleyen İsrail, bu saldırılarda kendi vatandaşlarını da öldürdü.

Eklenme: 08.12.2023 21:09

İsrail, hava saldırılarında kendi vatandaşlarını öldürdü

Gazze’yi 7 Ekim tarihinden itibaren abluka altına alan ve yoğun hava saldırılarında bulunan İsrail, sadece Filistinlileri değil kendi vatandaşlarını da öldürmekten geri durmuyor.

Tüm dünyanın gözü önünde katliam yapan İsrail, yerle bir ettiği Gazze’de İsrailli çok sayıda kişiyi de öldürdü.

Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından yapılan açıklamada, İsrail’in hava saldırıları sonucu Gazze Şeridi’nde esir tutulan çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği duyuruldu.
İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları hız kesmeden devam ediyor. Gazze Şeridi'nin kuzeyinde ve güneyinde süren İsrail bombardımanı nedeniyle 17 bini aşkın Filistinli hayatını kaybetti. Gazze Şeridi’nde esir tutulanların durumuna ilişkin soru işaretleri ise artıyor. Bugün Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından esirler hakkında yapılan açıklamada, “Gazze şehrinin bazı bölgelerine yapılan barbarca saldırıların esirlerin ölümüne ve yaralanmalarına neden olduğu” ifade edildi.
İsrail yönetiminden ise henüz bir açıklama gelmedi.