DOLAR

31.04

EURO

33.60

ALTIN

2036.507

BIST 100

9294.01

Muhabir

el-Kassam Tugayları; İsrail saldırısında yaralanan 8 esirden 3’ü öldü

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’in dün düzenlediği saldırıda ağır yaralanan 8 esirden 3’ünün daha hayatını kaybettiğini açıkladı.

Eklenme: 12.02.2024 20:56

el-Kassam Tugayları; İsrail saldırısında yaralanan 8 esirden 3’ü öldü

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 129 gündür devam ediyor. Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, İsrail’in dün düzenlediği saldırıda ağır yaralanan 8 esirden 3’ünün daha hayatını kaybettiğini açıkladı.

 

ESİRLERİN İSİMLERİNİ AÇIKLAYAMIYORLAR

 

Kassam Tugayları, hayatını kaybeden esirlerin isimlerini diğer yaralı esirlerin sağlık durumu netleşene kadar açıklamayacağını aktardı. İsrail saldırılarında dünden bu yana hayatını kaybeden esir sayısı 5’e yükseldi.

 

Kassam Tugayları tarafından dün yapılan açıklamada, İsrail’in düzenlediği bombardımanlarda 2 esirin hayatını kaybettiğini ve 8 esirin de ağır şekilde yaralandığı bildirilmişti. Yaralı esirlere gerekli tıbbi yardımın sağlanamadığı ifade edilen açıklamada, devam eden bombardımanlar nedeniyle yaralıların hayatlarına yönelik tüm sorumluluğun İsrail’e ait olduğu belirtilmişti.
 

 

İNSANİ ARA 1 ARALIK'TA BİTMİŞTİ

 

İsrail ve Filistin arasında geçtiğimiz sene 24 Kasım’da başlayan 4 günlük insani ara iki kez uzatılmasının ardından 1 Aralık’ta sona ermişti. İnsani ara kapsamında Hamas, Gazze Şeridi’nde tutulan 80 İsrailli esiri, İsrail ise 240 Filistinli mahkumu serbest bırakmıştı. İsrail ordusuna göre Gazze Şeridi’nde yaklaşık 136 İsrailli esir bulunurken, en az 30 esirin İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda hayatını kaybettiği tahmin ediliyor.