DOLAR

31.00

EURO

33.56

ALTIN

2032.035

BIST 100

9294.01

Muhabir

Bombaladıkları çocukların bisikletlerine binerek eğlendiler

7 Ekimden itibaren bomba yağdıran ve binlercesi çocuk olmak üzere on binlerce sivilin hayatını kaybetmesine neden olan İsrail, Bombaladıkları çocukların bisikletlerine binerek eğlendiler

Eklenme: 04.12.2023 15:45

Bombaladıkları çocukların bisikletlerine binerek eğlendiler

Ablukaya aldığı Gazze’ye 7 Ekimden itibaren bomba yağdıran ve binlercesi çocuk olmak üzere on binlerce sivilin hayatını kaybetmesine neden olan İsrail, saldırılarına ara vermeden devam ediyor. Sosyal medya hesaplarında paylaşılan videolarda, kontrolü ele geçirdikleri bölgelerde rahat tavırlar sergiledikleri görülen İsrail askerleri, savaşın ortasında eğlenmekten geri kalmıyor.

 

 Paylaşılan video ve fotoğraflarda İsrail askerlerinin, Gazze’de başlarına bomba yağdırarak katlettikleri çocuklardan geriye kalan bisikletlere binerek kendilerince eğlendikleri görülüyor. Harabeye dönen yerleşim bölgesinde yıkıntınlar içerisinde gülerek bisiklet süren İsrail askerleri büyük tepki çekti.

 

 Öte yandan İsrail Ordusu, ablukaya aldığı Gazze’de 7 Ekim’den bu zamana kadar 10 bin noktaya 10 bin hava saldırısı düzenlendiğini açıkladı. Bu saldırıların günde ortalama 196 bombardımana denk geldiği belirtiliyor. İsrail ordusunun saldırılarında 1,7 milyon Filistinlinin yerinden edildiği ve 10 bini kadın ve çocuk olmak üzere 15 binden fazla kişinin hayatını kaybettiği belirtiliyor.