• Haberler
  • Gündem
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrasında Konuştu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısı Sonrasında Konuştu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Kabine toplantısı 3 saatin ardından sona erdi. Erdoğan açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısı sonrası açıklamalarda bulunuyor.

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar;

Can Azerbaycan'a desteğimizi yineledik. Azerbaycanlı kardeşlerimizin Kahramanmaraş'ta inşa ettirdiği deprem konutlarının yapımı devam ediyor. Bu konutlara aramızdaki sarsılmaz kardeşlik bağının bir sembolü olarak bakıyoruz. 3 yıldır işgal altında bulunan 4 köyün Azerbaycan'a iadesi konusunda mutabakata varılmasını memnuniyetle karşıladık.

Azerbaycanlı kardeşlerimiz barış isteyen taraf olduklarını bu güne kadar defalarca gösterdiler, aynı tavrı Ermenistan yönetiminden de bekliyoruz. Türkiye olarak kalıcı barışa ulaşılması için her türlü çabayı göstereceğiz.

YENİ ANAYASA ŞART!

Adliyenin kapısını adaletin kapısına dönüştürmek için pek çok adım attık. Hükümetlerimiz döneminde milletimizin takdiriyle gerçekleştirilen anayasa değişiklikleri mevcut anayasanın artık kangrene dönüşmüş sorunlarını giderdi. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü üzülerek ifade ediyorum darbe anayasası ile karşıladık ve geçirdik. Bunu Türk siyaseti adına bir eksiklik olarak gördüğümü daha önce de dile getirdim. Yeni anayasaya ihtiyaç var. Siyaset, sivil anayasa yapabilecek kudrete sahip.

REİSİ'NİN ÖLÜMÜ

Reisi'nin helikopterinin bulunmasında İHA'ların önemi bir kez daha ortaya çıktı. Arama kurtarma çalışmalarında aktif görev üstlendiler. Helikopter kazasında AKINCI İHA zorlu havaya rağmen görevini başarıyla gerçekleştirdi. Savunma sanayisinin ülkemizdeki birkaç kesim tarafından hedef alındığını biliyoruz. Savunma Sanayii'nde devrim yaptık. Savunma ihracatımız 2023'te 5,5 Milyar Dolara yükseldi.

Bakmadan Geçme