• Haberler
  • Gündem
  • Cübbeli Ahmet Hoca da Hayat Pahalılığından Dert Yandı! Emekli Maaşıyla Geçinmek İmkansız

Cübbeli Ahmet Hoca da Hayat Pahalılığından Dert Yandı! Emekli Maaşıyla Geçinmek İmkansız

Yaptığı açıklamalarla gündem olan Cübbeli Ahmet, bu sefer de ekonomiden dert yanarak gündeme geldi. Cübbeli Ahmet, sadece emekli maaşıyla geçinmenin imkansız olduğunu savundu.

Kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, katıldığı bir televizyon canlı yayınında hayat pahalılığından yakındı.

Ünlü, "Benim sadece faturalarım 40-50 bin TL. Bu hayat pahalılığında sadece emekli maaşı ile geçinilmez. İmkansız." ifadelerini kullandı.

"SADECE EMEKLİ MAAŞIYLA GEÇİNMEK İMKANSIZ"

"Sadece emekli maaşıyla geçinemem. Mümkün değil" diyen Cübbeli Ahmet, "Benim faturalarımı toplasan 40-50 bin civarında. Ben, 'Ölüyoruz' diye bağırmıyorum ama şu an normal bir vatandaş 10 bin lirayla geçinemez. Başka geliri yoksa, başka çalışanı yoksa mümkün değil" ifadelerini kullandı.

"VATANINA GİRENLERDEN PARA ALINMASI DOĞRU DEĞİL"

Gurbetçilerden vatana destek vergisi ile ilgili söylentilere de değinen Cübbeli Ahmet, "Destek için bir duyuru yapılabilir. Ama vatanına girenlerden para alınması doğru değil. Avrupa'da da eski bolluk yok. Gerçekten kıt kanaat geçinip, birkaç senede parasını biriktirip de köyüne gelen insanlar da var. Ülkeye her girişte para verilmesi sıla-i rahime engel olur. Akrabasını göremez, ziyaret edemez." dedi.

Bakmadan Geçme