• Haberler
  • Siyaset
  • CHP PM Toplanıyor, Hatay Adayı Lütfü Savaş İçin Karar Günü

CHP PM Toplanıyor, Hatay Adayı Lütfü Savaş İçin Karar Günü

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi (PM), bugün saat 18.00'de genel başkan Özgür Özel başkanlığında toplanacak.

CHP Parti Meclisi toplantısında önseçimleri biten il ve ilçelerin adaylarının belli olması beklenirken, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş için ise yapılan son anketler değerlendirilecek.

ÇANKAYA İÇİN YENİ BİR ADAY

Cumhuriyet’ten Sarp Sağkal’ın haberine göre; parti kulislerinde Çankaya adaylığı için aynı zamanda parti meclisi üyesi olan Hüseyin Can Güner’in adı konuşuluyor. Güner’in genç bir aday olduğu ve yeni parti yönetiminin “değişim” sloganıyla kazandığı kurultay sonrası Çankaya gibi önemli bir yerde aday gösterilmesinin CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in verdiği “Partide yeni ve genç yüzlere görev vereceğiz” sözünü göstermesi açısından sembolik bir önemi olduğu için tercih edildiği söyleniyor.

LÜTFÜ SAVAŞ'IN DURUMU NE OLACAK?

CHP’deki PM toplantısı öncesi MYK toplantısı ile Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a gösterilen tepkiler değerlendirilecek. Savaş için yeniden yapılan anket de MYK üyelerinin önünde olacak. Bu kapsamda MYK üyelerinin PM’ye Savaş’ın adaylığının geri çekilmesi ya da çekilmemesi yönünde bir görüş iletmesi bekleniyor.

Parti tamamlanan adaylarıyla pazar günü Ankara Spor Salonu’nda tanıtım toplantısı düzenleyecek. Toplantıda partinin seçim beyannamesi, sloganı ve müziği de duyurulacak.

Bakmadan Geçme