• Haberler
  • Spor
  • Cenk Tosun Mehmet Büyükekşi'nin Elini Neden Sıkmadığını Açıkladı

Cenk Tosun Mehmet Büyükekşi'nin Elini Neden Sıkmadığını Açıkladı

Beşiktaş'ın ve Milli Takım'ın yıldızı Cenk Tosun, Türkiye'nin gündemine oturan Mehmet Büyükekşi ile olan görüntülere açıklık getirdi.

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin elini sıkmamasıyla gündeme gelen milli futbolcu Cenk Tosun, yaptığı açıklamayla konuya açıklık getirdi. Büyükekşi ile olaydan bir dakika önce sohbet ettiklerini belirten Cenk, "O yüzden bir dakika sonra yine el vermemek için ben arkadan dolandım. Yanlış anlaşıldı. Ben öyle bir saygısızlık yapmam kimseye" dedi. Beşiktaş'ta kalıp kalmayacağı yönündeki soruyu da yanıtlayan tecrübeli golcü, "Kalmak isterim ama önce tatilimi düşüneceğim" ifadelerini kullandı.
2024 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda çeyrek finalde Hollanda'ya elenen A Milli Takımımız, yurda döndü. Ay-Yıldızlıların golcüsü Cenk Tosun, Milli Takım kampında futbolcularla tokalaşan Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin elini neden sıkmadığını açıkladı.

"BİR DAKİKA ÖNCE SOHBET ETMİŞTİK"

Ekol TV'ye konuşan Cenk, "Başkanın elinin sıkmaman bilinçli bir şey miydi? O anda ne oldu?" sorusu üzerine "Bilinçli bir şey değildi. Başkanla ondan bir dakika önce bir sohbetim olmuştu. O yüzden bir dakika sonra yine el vermemek için ben arkadan dolandım. Yanlış anlaşıldı. Ben öyle bir saygısızlık yapmam kimseye" yanıtını verdi

NE OLMUŞTU?

Milli Futbolcu Cenk Tosun, A Milli Takımımızın 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası çeyrek finalindeki Hollanda maçı öncesinde kafilenin konakladığı otelin kapısının önünde durarak futbolcularla tek tek selamlaşan TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi'yi görmezden gelmişti. Tecrübeli forvet, Büyükekşi'nin arkasından dolanarak kendisiyle tokalaşmadan takım otobüsüne doğru gitmişti. Cenk'in o anları kısa sürede gündem olmuştu.