• Haberler
  • Gündem
  • Biri Gri Kodla Aranan 2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

Biri Gri Kodla Aranan 2 Terörist Etkisiz Hale Getirildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 'Diyarbakır ili Lice ilçesinde gerçekleştirilen 'Kahramanlar-50' Operasyonunda 1 gri kategoride olan toplam 2 terörist etkisiz hale getirildi'

Terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen operasyonlar aralıksız devam ediyor. Diyarbakır'da gerçekleştirilen operasyonda biri gri kodla aranan olmak üzere 2 terörist daha etkisiz hale getirildi.

Operasyonun detaylarını İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı Şehitlerimizin Kanı Yerde Kalmayacak başlıklı paylaşımla duyurdu.

Yerlikaya, paylaşımında şu ifadelere yer verdi; "Diyarbakır ili Lice ilçesinde gerçekleştirilen 'KAHRAMANLAR-50' Operasyonunda; 1’i GRİ Kategoride olan toplam 2 terörist etkisiz hale getirildi. Aziz Milletimizin Bilmesini İsterim ki; hainlerin tek tek nefeslerini keseceğiz. Son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar mücadelemize sizlerin duası ve desteğiyle kararlılıkla devam edeceğiz. Kahramanlarımızın kanları yerde kalmayacak. 

Diyarbakır ili Lice ilçesinde İl Jandarma Komutanlığımız ve MİT Başkanlığınca yürütülen ortak çalışmalar sonucu gerçekleştirilen “KAHRAMANLAR-50” Operasyonu kapsamında; komandolarımız, güvenlik korucu timlerimiz ve J-SİHA desteğiyle teröristler arasında sıcak temas sağlandı. İçişleri Bakanlığı terörden arananlar listesinde  GRİ kategoride yer alan Demhat Eylül kod adlı Hasip Şimşek ve Memo kod adlı Mehmet Akalan adlı teröristler silahları ile birlikte etkisiz hale getirildi. Ayrıca Teröristlere yardım ve yataklık yaptığı belirlenen 2 şüpheli de gözaltına alındı. 

Terörist Hasip Şimşek'in katıldığı eylemler;
Elazığ Emniyet Müdürlüğü'ne bomba yüklü araçla düzenlenen saldırı 3 polis memuru, 2 sivil vatandaşın şehit edilmesi ve 217 vatandaşımızın yaralanması olayı,

Diyarbakır ili Hani ilçesi, Hani-Topçular karayolunda bir grup terörist tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucunda 1 askeri personel ve 1 gönüllü güvenlik korucusunun şehit edilmesi,

Diyarbakır ili Hani/Topçular Jandarma Krk.K.lığı sorumluluk alanında Yukarıturalı Köyü Yol Ayrımında icra edilen Şok YKN faaliyeti esnasında, bir grup terörist tarafından yapılan silahlı saldırı sonucunda 1 güvenlik korucusu şehit edilmesi olaylarının faillerinden biri olduğu tespit edildi.

Mehmet Akalan adlı teröristin katıldığı eylemlerin ise;
Diyarbakır ili Yenişehir İlçesinde 6 adet EYP atılma olayı,
Diyarbakır/Yenişehir Şehitler Polis Merkezi Amirliği önünde bekleyen zırhlı polis aracına yönelik el bombası atılması ve tabanca ile ateş açılması,
Diyarbakır/Yenişehir ilçesi Şehitlik Mahallesinde Yenişehir Belediyesine ait aracın kundaklanması olaylarının faillerinden biri olduğu tespit edildi.

Operasyonu gerçekleştiren MİT Mensuplarımızı ve Kahraman Jandarmamızı tebrik ediyorum. Allah ayaklarına taş değdirmesin."

Bakmadan Geçme