Bakkal Değil Resmen Cephanelik!

Polislerin Fatihte bir bakkalın deposunda yaptığı aramada ortaya çıkanlar akıllara durgunluk verdi. Bakkalda bir orduya yetecek silah kadar çıktı.

Fatih’te bir bakkal dükkanının deposunda yapılan aramada; 5 tabanca, 1 pompalı tüfek, 9 şarjör ve 19 adet fişek ele geçirildi. Bakkalın evinde yapılan aramalarda ise 3 tabanca daha bulundu.

RESMEN SUÇ MAKİNASI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlileri bir istihbarat üzerine önceki gün öğle saatlerinde Fatih ilçesi Ayvansaray semtinde bakkal olarak faaliyet gösteren bir adrese baskın yaptı. Bakkal dükkanının depo kısmında yapılan aramada 5 tabanca, 1 pompalı tüfek,  9 adet şarjör ve 19 adet de fişek ele geçirildi. Gözaltına alınan M.G. adlı bakkalın evindeki aramalarda da 3 tabanca, 2 adet şarjör, 10 adet fişek, 1 adet silah yapımında kullanılan namlu ele geçirildi. M.G.'nin ateşli silahlarla ilgili yasaya muhalefetten ve resmi belgede sahtecilik suçundan kayıtları olduğu ortaya çıktı. Şüpheli çıkarıldığı mahkemece silah ticareti yapmaktan tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MUHABİR HABER MERKEZİ

Bakmadan Geçme