• Haberler
  • Spor
  • Bakan Osman Aşkın Bak'tan UEFA'nın Merih Demiral Kararına Tek Cümlelik Yanıt!

Bakan Osman Aşkın Bak'tan UEFA'nın Merih Demiral Kararına Tek Cümlelik Yanıt!

Avusturya - Türkiye maçında A Milli Futbol Takımı oyuncusu Merih Demiral'ın gol sevinci dünya gündemine oturdu. Tüm dünya Türk Milli Takımını ve Merih Demiral'ı konuşurken UEFA'dan Merih Demiral ile ilgili şok eden bir karar geldi. Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak ise UEFA'nın kararına tek cümle ile yanıt verdi. İşte o yanıt!

UEFA, Merih Demiral'ın Avusturya maçında bozkurt işareti yapmasını "uygunsuz davranış" olarak nitelendirerek soruşturma başlattı.

Bu duruma tepki gösteren Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, sosyal medya üzerinden Merih'in o fotoğrafını paylaşarak, "Uzun uzun yazmaya gerek yok" notunu düştü. Bakan Bak'ın paylaşımı sosyal medyada gündem oldu.

UEFA, A Milli Futbol Takımı'nın 2024 Avrupa Şampiyonası son 16 turunda Avusturya'yı 2-1 yendiği maçta "uygunsuz davranışlarda bulunduğu iddiasıyla" Merih Demiral'a soruşturma başlattı.

UEFA'dan yapılan açıklamada, "Avusturya ile Türkiye arasında, 2 Temmuz 2024 tarihinde Almanya'nın Leipzig kentinde oynanan 2024 Avrupa Şampiyonası son 16 turu maçında, Türkiye Futbol Federasyonu oyuncusu Merih Demiral'ın uygunsuz davranışlarda bulunduğu iddiasıyla ilgili UEFA Disiplin Yönetmeliği'nin 31(4) maddesi uyarınca soruşturma açılmıştır." denildi.

BAKAN BAK MERİH'E SAHİP ÇIKTI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Merih'e yönelik açılan soruşturma hakkında bir paylaşım yaptı. Bakan Bak'ın, "Uzun uzun yazmaya gerek" notuyla yaptığı paylaşıma beğeni yağıyor.

Bakmadan Geçme