• Haberler
  • Gündem
  • Ankara Emniyetindeki Gelişmeler MHP Lideri Bahçeli'yi Küplere Bindirdi: Sabrımızı Taşırmasınlar!

Ankara Emniyetindeki Gelişmeler MHP Lideri Bahçeli'yi Küplere Bindirdi: Sabrımızı Taşırmasınlar!

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan ile ilişkisi olduğu belirlenen 3 emniyet mensubunun görevden alınması ve haklarında soruşturma açılması MHP Lideri Bahçeli'nin de ana gündem maddesi oldu.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 3 üst düzey polis memurunun suç örgütü lideri Ayhan Bora Kaplan ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle önce görevden uzaklaştırılması, daha sonra haklarında soruşturma açılarak dün akşam itibariyle de evlerinde arama yapılması Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de gündeminde yer aldı.

3 emniyet müdürünün evlerinde yapılan aramada ele geçirilen dijital materyallere el konulurken, soruşturma hakkında kısıtlama kararı alındı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında Ayhan Bora Kaplan suç örgütüne yönelik soruşturma kapsamında açığa alınan emniyet müdürleri ile ilgili konuştu.

Bahçeli "Kripto çetelerin yeniden Türkiye üzerine hesap yaptıkları görülmektedir. Akıbetleri için 15 Temmuz'a dikkatle bakmaları itirazımızdır. Sabrımızı taşırmasınlar. Birkaç emniyet müdürünün açığa alınması ile geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir, hedef Cumhur İttifakı ve Türkiye'dir" dedi.

Gelişme kamuoyunda geniş yankı uyandırırken bugün partisinin grup toplantısına katılan MHP Lideri Bahçeli'de konuyla ilgili dikkat çeken bir çıkışta bulundu.

SABRIMIZI TAŞIRMASINLAR

Bahçeli "Her birinizin belki birkaç hadise dışında bu sabah Meclis'e emniyet içinde intikal ettiği düşüncesindeyim. Çok şükür yolunuzu kapatan olmadı. Hür ve bağımsız bir ülkede aksini düşünmenin söz konusu dahi edilmeyeceğini hepiniz takdir edersiniz. Kripto çetelerin yeniden Türkiye üzerine hesap yaptıkları görülmektedir. Akıbetleri için 15 Temmuz'a dikkatle bakmaları itirazımızdır. Ayranımızı kabartmasınlar. Sabrımızı taşırmasınlar.

HEDEF CUMHUR İTTİFAKI

Birkaç emniyet müdürünün açığa alınması ile geçiştirilemeyecek bir komplo devrededir. Hedef MHP, AK Parti, Cumhur İttifakı ve son tahlilde Türkiye'dir. Bakalım temiz eller operasyonu nasıl oluyormuş. Hepsini içeri tıkmak da hukuk devletinin varlık ve şeref konusudur. Devşirilmiş sözde gazetecilerin bedel ödemesi yakındır ve kaçınılmazdır" ifadelerini kullandı.

Bakmadan Geçme