• Haberler
  • Gündem
  • Ambulansa Yol Vermedi, Yetmedi Önünü Kesip İçini Kontrol Etti!

Ambulansa Yol Vermedi, Yetmedi Önünü Kesip İçini Kontrol Etti!

Can kurtarmak için adeta saniyelerle yarışan ambulans şoförlerinin trafikte yaşadığı çileye bir yenisi daha eklendi. İstanbul'da motosikletli şahıslar ambulansa yol vermemekle kalmadı bir de önünü kesip hasta olup olmadığını kontrol etti.

Kadıköy'de siren çalarak acil hasta nakli yapan ambulansın önünü kesip durduran motosikletteki iki kişi, “Ambulansın içinde hasta olduğuna inanmıyoruz" diyerek nakil olan hastayı görmek istedi.

Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü kapıyı açarak hastayı trafik magandalarına göstermek zorunda kaldı. Ambulans şoförü o anları cep telefonu kamerasıyla kaydederken, trafik magandaları olay yerinden uzaklaştı.

Bostancı yan yolda meydana gelen olayda, bir belediyeye ait hasta nakil ambulansının önü motosikletli iki kişi tarafından kesildi.

Siren çalarak hastaneye hasta yetiştirmeye çalışan ambulans şoförü ile tartışmaya başlayan trafik magandaları “Biz bu ambulansta hasta olduğuna inanmıyoruz" diyerek içerde bulunan hastayı görmek istediler.

Bir türlü hareket edemeyen ambulans şoförü çaresiz kalarak aracın yan kapısını açarak içerde bulanan hastayı motosikletli iki kişiye göstermek zorunda kaldı.

Hastayı gören iki şüpheli ikna olunca olay yerinden ayrıldı. İki trafik magandasının kask takmadıkları dikkat çekti. O anlar ambulans şoförü tarafından cep telefonuyla kayıt altına alındı. Ambulans trafik magandalarının ayrılmasının ardından hareket ederek hastayı hastaneye götürdü.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından yaşanan olaya tepkiler çığ gibi yükseldi. Binlerce sosyal medya kullanıcısı, İçişleri Bakanlığı'nı etiketleyerek iki trafik magandasının yakalanması için çağrıda bulundu.

Bakmadan Geçme