• Haberler
  • Yerel
  • Amasya'da Sokak Ortası Cinayet: Kızının Kaçarak Evlendiği Şahsı Öldürdü

Amasya'da Sokak Ortası Cinayet: Kızının Kaçarak Evlendiği Şahsı Öldürdü

Amasya'da Dursun Şengül (54), 1 ay önce kızının kaçarak evlendiği Halil Eser'i (45) akaryakıt istasyonunda av tüfeğiyle vurdu. Halil Eser hayatını kaybetti, Şengül'ün kızı İnci Eser (35) ise kolundan hafif yaralandı.

Amasya'da saat 10.00 sıralarında merkeze bağlı Yıldız köyündeki akaryakıt istasyonunda meydana gelen olayda Şengül ailesinin kızı İnci Eser, iddiaya göre ailesinin rızası olmadan 1 ay önce kaçarak Halil Eser ile evlendi.

Baba Dursun Şengül, bir akaryakıt istasyonunda kızı İnci Eser ve damadı Halil Eser ile karşılaştı. Aralarında çıkan tartışmada Dursun Şengül, otomobilde bulunan damadı Halil Eser ve kızı İnci Eser'e av tüfeğiyle 2 el ateş etti.

Amasya'da Sokak Ortası Cinayet: Kızının Kaçarak Evlendiği Şahsı Öldürdü

Halil Eser, olay yerinde yaşamını yitirdi, İnci Eser ise kolundan hafif yaralandı. İhbar üzerine olay yerine polis, jandarma ve sağlık ekipleri geldi. İnci Eser'e sağlık ekip ilk müdahaleyi yaptı. Bölgeye gelen damadın yakınları ise fenalık geçirdi.

Amasya'da Sokak Ortası Cinayet: Kızının Kaçarak Evlendiği Şahsı Öldürdü

Halil Eser’in cenazesi, olay yeri incelemesinin ardından Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin morguna götürüldü. Otomobiliyle kaçan Dursun Şengül ise jandarma ekipleri tarafından suç aletiyle yakalanıp gözaltına altına alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.