• Haberler
  • Siyaset
  • Ali Yerlikaya Yaşanan Gelişmelerden Sonra Kritik Bir Ziyaret Gerçekleştirecek

Ali Yerlikaya Yaşanan Gelişmelerden Sonra Kritik Bir Ziyaret Gerçekleştirecek

Yaşanan Kumpas olayından sonra İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın, bugün saat 16:00'da TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu'nu ziyaret edeceği ortaya çıktı.

Dün Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece acil koduyla MİT Başkanı İbrahim Kalın ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç'u görüşmek üzere Külliye'ye çağırmıştı.

Yaşanan Kumpas olayından sonra Ali Yerlikaya bugün  saat 16.00’da BMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonunu ziyaret edecek.

Ali Yerlikaya Kumpas olayı ile şu şekilde açıklama yapmıştı;

Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli “oyun kurmaya” çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz.

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dün olduğu gibi bugün de organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı illegal yapılara ve suç odaklarına göz açtırmadık, açtırmıyoruz ve açtırmayacağız.

Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa, onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz.

Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz.

Mülkiye Müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız. Ve gereğini yapacağız.

Aziz Milletimiz müsterih olsun;
Nasıl Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve FETÖ ile mücadelede hainlerin inlerine kadar girdiysek; bu suç odaklarını da saklandıkları her delikten bulup çıkartacağız.

MUHABİR