• Haberler
  • Spor
  • Ali Koç Yeniden Fenerbahçe'nin Başkanı Seçildi

Ali Koç Yeniden Fenerbahçe'nin Başkanı Seçildi

Fenerbahçe'de Kulüp Başkanı Ali Koç, rakibi Aziz Yıldırım'ın önünde resmi olmayan sonuçlara göre seçimi kazanarak güven tazeledi. Böylelikle Ali Koç, 3. kez Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığına seçilmiş oldu.

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildi.

Fenerbahçe'de Ali Koç ve Aziz Yıldırım'ın yarıştığı tarihi seçimde saat 10.00'da başlayan oy verme işlemi 17.00'de tamamlandı. 27 bin civarında rekor oyun kullanıldığı seçimde oy sayımına geçildi. Resmi olmayan sonuçlara göre Ali Koç, seçimi önde götürüyor.

Seçimde aday olan Aziz Yıldırım, Ali Koç ile birlikte sahneye çıkarak kongre üyelerini selamladı ve kendisine destek mesajı verdi. Ali Koç, 3. kez Fenerbahçe Spor Kulübü başkanlığına seçildi.

Koç, Ülker Stadyumu'nda oyların sayılması devam ederken zaferini ilan ederek stadyumda zafer turu attı. Ali Koç taraftarları meşaleler yakarak zaferi kutladı.

AZİZ YILDIRIM TEBRİK ETTİ

Oy sayımı sırasında Başkan Ali Koç, saat 19.00 itibarıyla sahaya inerken, tribünler de meşaleler yanmaya başladı. Taraftarlar hep bir ağızdan kendisine tezahüratlarda bulunurken, "İnandık sana, güvendik sana, yüzümü kara çıkarma" tezahüratı söylendi. Daha sonra Koç, tribüne çıkarak Aziz Yıldırım'ın bulunduğu odaya gitti ve Yıldırım kendisini tebrik etti. İkili, daha sonra birlikte platforma çıkarak el ele tribünleri selamladı.

Kürsüde Fenerbahçelilere seslenen Yıldırım, "Bugün Fenerbahçe'ye yakışan bir kongre yaptık. Bütün delegelere teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım görevimizi yaptık. İnşallah Ali Koç ve arkadaşları bu sene Fenerbahçe'yi şampiyon yaparlar. Biz de elimizden gelen desteği veririz" ifadelerini kullandı.


 

Bakmadan Geçme