Akşener, Kılıçdaroğlu Söylemleriyle Gündem Olan Adaya Oy İstedi

Akşener: "İYİ Partili arkadaşlarım başta olmak üzere Çukurova'da yaşayan her bir gençten, her bir kadından, her bir yaş almıştan oy istemek için karşınızdayım"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eski Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na verdiği destekle gündem olan Çukurova Belediye Başkan Adayı Soner Çetin'e destek olmak için kamera karşısına geçti.

CHP ile sık sık polemik içerisinde olan ve son olarak "midem bulanıyor" çıkışı ile çok konuşulan Akşener, CHP'nin eski lideri Kılıçdaroğlu'nun sırtından hançerlendiğini düşünen İYİ Parti Çukurova Belediye Başkan Adayı Çetin'e oy istedi.

Meral Akşener, açıklamalarıyla tepki çeken Soner Çetin'e destek mesajı vermek için kamera karşısına geçti.

Akşener, "Çok değerli Çukurovalı kardeşlerim, Sayın Soner Çetin İYİ Parti'nin belediye başkan adayı. Kendisine İYİ Partili arkadaşlarım başta olmak üzere Çukurova'da yaşayan her bir gençten, her bir kadından, her bir yaş almıştan oy istemek için karşınızdayım. Sayın Soner Çetin, 2019'da da bizlerin kefaletinin olduğu bir seçimden başarılı çıkmıştı. O koyduğumuz kefaletten hiç pişman olmadık. Çok güzel hizmetleri oldu. Kendisine huzurunuzda teşekkür ediyorum ve bu hizmetlerinin devamı için de sizden oy istiyorum. Ama İYİ Partililerin aynı zamanda da çalışmasını istiyorum." ifadelerine yer verdi.

Soner Çetin, "Bugün gider yine Kılıçdaroğlu'na oy veririm! Kılıçdaroğlu’nu sırtından hançerleyenler geldikleri gibi gidecekler." sözleriyle gündeme gelmişti.

Bakmadan Geçme