• Haberler
  • Siyaset
  • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zeybekçi Tepki Çeken Sözlerini Eleştirenlere Hadsiz Dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Zeybekçi Tepki Çeken Sözlerini Eleştirenlere Hadsiz Dedi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi, İzmir'de katıldığı fuarda İsrail ile ticaret konusunda yaptığı ve tepkilere neden olan açıklamalarını savundu. Zeybekçi, kendisini eleştirenleri de hadsizlikle suçladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekçi, önceki gün İzmir'de İsrail ile ticaret yapan firmaların da katıldığı mermer fuarına katıldı.

Fuarda uzatılan mikrofonlara değerlendirmelerde bulunan ve İsrail'le ticaretin zarar yönlerinin de olduğu yönünde demeç veren Zeybekçi'ye tepkiler çığ gibi büyüdü.

Zeybekçi'nin röportajından kesitletin sosyal medyada yayınlanmasının ardından gündem bir anda değişti.

On binlerce kişi Zeybekçi'ye açıklamalarından dolayı tepki gösterirken Zeybekçi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada söylemlerini savundu.

BİZE HASSASİYET DERSİ VERMEYE KALKAN HADSİZLERE DE SÖZÜM...

Zeybekçi, açıklamasında şu ifadelere yer verdi; "Söylediğim her kelimenin sonuna kadar arkasındayım. Ucuzcu tacirler hariç, konuyu yanlış anlayabilecek akıl ve sağduyu sahipleri için yazılı olarak tekrar anlatıyorum. İsrail’le serbest ticaret anlaşması olan birkaç ülkeden biriyiz.

İSRAİL İLE TİCARET BİZİM LEHİMİZE

Mavi Marmara zamanında da askıya alınmayan bu anlaşmayla Filistinli kardeşlerimizinde Türk malların serbestçe satın alabiliyorlar, bununda katkısıyla ticaret dengemiz 1'e 6 bizim lehimizedir. Söylediğim kayda alma yöntemi yasak ürün listesinden daha etkin bir yöntemdir, İsrail’e yapılan tüm ihracatın kayda alınması ile her ürün kayda alınarak izin verilirken satılan her ürün ve şirkette kontrol edilir.

ŞİRKETLERİMİZİN MAĞDURİYETİNİ ÖNLÜYORUZ

Bu sayede şu anda yüzlerce milyon dolarlık ihale alarak onlarca milyon dolar teminat mektubu veren şirketlerimizin mağduriyetleri gibi daha birçok mağduriyetin önüne geçmiş oluruz. Onlarca Filistinli şirketin mağduriyetleri de engellenmiş olur. Söylediğim yasak liste yerine tam kontrol demektir. Sözlerimi tekrar ediyorum 'DAHA HASSAS OLMAK'. Bize İslamiyet ve Filistin hassasiyeti dersi vermeye kalkan hadsizlere de sözüm, bizim hassasiyetimiz zekatı sizin 7 ceddinize, Cumhurbaşkanımızın hassasiyetinin zekatı ise 77 ceddinize yeter."

Bakmadan Geçme