AK Parti, CHP'nin 60 Yıllık Saltanatına Son Verdi

Türkiye 31 Mart 2024 tarihinde 5 yıl süreyle hizmet verecek yerel yöneticilerini seçti. Seçimlerin tamamlanıp oyların açıklanmasıyla birlikte ilginç ve bir o kadar da sürpriz sonuçlar ortaya çıktı. Seçimi yüzde 37 oy alarak zaferle tamamlayan CHP, kaybettiği belediyelerle de dikkatleri çekti.

AK Parti, CHP'nin 60 Yıllık Saltanatına Son Verdi
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde 60 yıldır kazan CHP, 2024 yerel seçimlerinde bu ilçeyi AK Parti'ye kaptırdı. Türkiye genelinde 14'ü büyükşehir olmak üzere 35 belediye kazanarak 47 yıl sonra girdiği bir seçimden ilk defa birincilikle ayrılan CHP, yıllardır elinde bulundurduğu belediyelerden bazılarını kaybetti.

Türkiye'de yapılan yerel seçimlerde 1963 yılından beri tercihini CHP'den yana kullanan Kırklareli'nin Babaeski ilçesindeki seçmenler, bu yerel seçimlerde fikir değiştirdi.

31 Mart Mahalli İdareler seçiminde AK Parti’nin adayı olarak seçime giren Fırat Yayla, uzun yıllar sonra AK Parti’ye ilk defa belediye başkanlığını kazandırdı.
Yüzde 50,30 oy oranıyla 9357 oy alan Yayla, AK Partiye ilçe genelinde en yüksek oy oranını kazandırdı.

İlçe meydanında seçmenlerle zafer kutlaması yapan Fırat, AK Parti belediyeciliği ile Babaeski'de yeni dönemin başladığını söyledi. Yol arkadaşları ile birlikte çok emek verdiklerini ifade eden Yayla, desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti.