23 İlde FETÖ Operasyonu 61 Kişi Yakalandı

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya: "23 İlde FETÖ'ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'KISKAÇ-8' Operasyonlarında 61 şüpheli yakalandı."

İçişleri Bakanlığı FETÖ/PYD Terör Örgütü üyelerine göz açtırmıyor. Arka arkaya düzenlenen operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alındı. 

İçileri Bakanı Ali Yerlikaya, 23 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen KISKAÇ-8 operasyonunun detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Yerlikaya, paylaşımında şu ifadelere yer verdi; "23 İlde FETÖ’ye yönelik eş zamanlı olarak gerçekleştirilen 'KISKAÇ-8' Operasyonlarında 61 şüpheli yakalandı. FETÖ’cülere göz açtırmayacağız. Aziz milletimizin duası ve destekleriyle terör örgütleri ve onların iş birlikçilerinin nefeslerini keseceğiz. Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde; İl Emniyet Müdürlüklerince Adana, Amasya, Ankara, Aydın, Afyonkarahisar, Balıkesir, Batman, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Erzurum, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Kastamonu, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Mardin, Muğla, Sakarya ve Zonguldak’ta FETÖ’ye yönelik gerçekleştirilen 'KISKAÇ-8' Operasyonlarında şüphelilerin: 

Örgütün sözde 'Askeri Mahrem Yapılanması' ve 'Emniyet Mahrem Yapılanması' içerisinde faaliyette bulundukları değerlendirilen,
Örgüt içerisinde sorumlu şahıslar ile operasyonel hatlar üzerinden irtibatlı oldukları ve kriptolu haberleşme programı ByLock kullandıkları tespit edilen,
İfade ve teşhislerde adı geçen, örgütün “Gaybubet Evi” olarak adlandırdığı Hücre Evlerinde saklanan,
Örgüt koordinesinde KPSS Çalışma Evlerinde sınavlara hazırlanan ve FETÖ soruşturmaları kapsamında haklarında kesinleşmiş hapis cezası ve aranma kaydı bulunan toplam 61 şüpheli yakalandı.

Operasyonlar sonucu; çok miktarda para, dijital materyal ve örgütsel dokümana el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren Kahraman Polislerimizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin."

Bakmadan Geçme