• Haberler
  • Gündem
  • 1 Saat Süren Yağış Bursa'da Hayatı Durma Noktasına Getirdi!

1 Saat Süren Yağış Bursa'da Hayatı Durma Noktasına Getirdi!

Bursa'da yaklaşık 1 saat süren sağanak ve dolu yağışı hayatı felç etti. Kentte birçok noktada su taşkınları yaşanırken Odunluk Metro İstasyonu'nu su bastı. Sel suları nedeniyle Acemler ve Ataevler arasındaki tüm metro istasyonları yolcu girişine kapatıldı. Nilüfer Çayı'nın debisi de yağış nedeniyle yükseldi. Çay çevresindeki park halinde bulunan bir araç su altında kaldı. Bazı yollarda ise seyir halindeki araçlar sel sularıyla sürüklendi.

Bursa'da sağanak ve dolu, yaşamı olumsuz etkiledi. Öğleden sonra etkisini gösteren sağanak nedeniyle cadde ve sokaklarda su birikintileri oluştu.

Vatandaşların hazırlıksız yakalandığı yağış dolayısıyla sürücüler su biriken yollarda ilerlemekte güçlük çekti. Zaman zaman dolu yağışı etkisini artırırken, sağanak nedeniyle Odunluk Metro İstasyonu'nu su bastı.

1 Saat Süren Yağış Bursa'da Hayatı Durma Noktasına Getirdi!

Acemler ve Ataevler arasındaki tüm metro istasyonları yolcu girişine kapatıldı, Bursa Uludağ Üniversitesi yönündeki metro hattına paralel ek otobüs seferleri başlatıldı. Tren içerisinde sağanak yağmura yakalanan vatandaşlar ise, tedirgin bir şekilde dışarıda olan biteni izledi. Yetkililerin uyarısıyla trendeki vatandaşlar aşağı indirildi.

1 Saat Süren Yağış Bursa'da Hayatı Durma Noktasına Getirdi!

BURULAŞ'tan yapılan açıklamada, "Hava muhalefeti nedeni ile Acemler ve Ataevler İstasyonları arasındaki istasyonlar yolcu girişlerine geçici süreliğine kapatılmıştır. Üniversite yönüne gidecek yolcularımız için metro hattımıza paralel otobüs seferleri başlamıştır. Yolcularımızın Acemler Metro İstasyonu çıkışı otobüs aktarması yaparak ulaşım sağlaması önemle rica olunur. Anlayışınız İçin teşekkür ederiz." ifadelerine yer verildi.

1 Saat Süren Yağış Bursa'da Hayatı Durma Noktasına Getirdi!1 Saat Süren Yağış Bursa'da Hayatı Durma Noktasına Getirdi!1 Saat Süren Yağış Bursa'da Hayatı Durma Noktasına Getirdi!