Zoraki Misafir sanal prodüksiyon teknolojisiyle Türkiye’de bir ilke imza attı

Zoraki Misafir sanal prodüksiyon teknolojisiyle Türkiye’de bir ilke imza attı

Başrollerini Uğur Yücel, Mustafa Üstündağ, Murat Akkoyunlu, Sera Tokdemir, Ayşe Kökçü ve Gürgen Öz’ün paylaştığı, Türkiye’de ilk kez Virtual Production (Sanal Prodüksiyon) teknolojisinin kullanıldığı komedi filmi Zoraki Misafir’in çekimleri tamamlandı.

Bülent İşbilen’in yönettiği, Giray Altınok’un senaryosunu yazdığı Zoraki Misafir gözden düşmeye başlamış bir medya patronunun, satın aldığı format gereği kendisine bir salak bulması ve onun gelişiyle işlerin iyice sarpa sarmasını hikâye edindi. Filmin gösterime çıkma tarihi sinema salonlarının açılmasıyla birlikte belli olacak.

‘Zoraki Misafir’deki otomobil sahneleri, MGX Film’i kuran Müşvik Guluzade tarafından Türkiye’ye getirilen 20 milyon TL maliyetli ‘Virtual Production’ denilen sanal prodüksiyon teknolojisiyle çekildi. Bu teknoloji sayesinde sinema, TV, Dizi ve reklam sektörünün temel ihtiyaçlarından olan mekân, dekor ve yüksek bütçeli set giderlerinde hatırı sayılır tasarruf sağlamasının yanı sıra neredeyse imkânsız denilebilecek sahneler çekilebiliyor.

Mekân ve zaman bağımsız çekilmek istenilen mekan dünyanın öbür ucunda geçse bile gidilmesine gerek kalmıyor. Led ekranlardaki görüntü sayesinde birçok sahne stüdyo konforunda çekilebiliyor. Kısacası üşümeye, yıpranmaya, hava değişsin diye karavanda saatlerce beklemeye son. ‘Zoraki Misafir’dekilerin de dile getirdiği gibi sanal prodüksiyon, oyuncular için de büyük avantaj sağlıyor.

“Türkan Şoray’la oynamak isterdim”

"Türkan Şoray'la oynamak isterdim"

Şu sıralar Baraj dizisinde rol alan Burak Yörük Re Touch dergisinin mart sayısına röportaj verdi.

“Zamanda bir yolculuğa çıksan hangi kült filmde oynamak isterdin?” sorusuna “Türkan Şoray ile ‘Selvi Boylu Al Yazmalım’da oynamak isterdim. Ama bunun dışında zamanda yolculuk yapmaktan çok da yana değilim.” dedi.

Oyuncu karşı cinsin tarzından, enerjisinden, ne istediğini bilen bir kadın olması ve zekasından etkilendiğini söyledi.

Esra Dermancıoğlu isyan etti

Esra Dermancıoğlu isyan etti - Magazin haberleri

Oyuncu Esra Dermancıoğlu’nun kendisinden 15 yaş küçük meslektaşı Murat Balcı’yla aşk yaşadığı iddia edilmişti. Bu sürpriz aşk haberine bir televizyon programında yapılan yorumlar Esra Dermancıoğlu’nu kızdırdı.

Tepkisini sosyal medya hesabından paylaştığı video ile dile getiren ünlü oyuncu adeta isyan etti. Dermancıoğlu şu ifadeleri kullandı; “Bir fotoğrafı alıyorlar, konuşuyorlar… Diyorlar ki ‘Şimdi beni de konuşturmayın.. Adamın tarzı değil bu kadın’ Adama sorarlar…Kim kimin tarzı olmak istedi de o tarz oluşmadı.

Aslında alttan alta kadını yerden yere vuruyorlar. Yine diyor ki ‘Ya ben seksüel olarak demiyorum… Onun oyunculuğu iyi’ Yani seni kadınlıktan alıyorlar. Sen bir kadın değilsin. Çünkü neden, burnum böyle değil, dudaklarım böyle değil..

Böyle bir kadın olmadığım için özür diliyorum hepinizden.. Demeye getiriyorlar ki ‘O çok çirkin erkek çok yakışıklı…Mümkün değil…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu