Sosyal Medya

Zafer Şahin kimdir? Twitter'da neden gündem oldu?

Twitter'da gündem olan isimlerden birisi de Zafer Şahin oldu. CNN Türk ekranlarında yayınlanan tartışma programında yorumcu olarak kat


 

Twitter'da gündem olan isimlerden birisi de Zafer Şahin oldu. CNN Türk ekranlarında yayınlanan tartışma programında yorumcu olarak katılan Zafer Şahin'in Twitter'da neden gündem olduğu ve Zafer Şahin'in kim olduğu merak ediliyor. Zafer Şahin kimdir? Twitter'da neden gündem oldu?

CNN Türk'te Hande Fırat'ın sunduğu Gece Görüşü programında Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin ve Hürriyet ABD muhabiri Razi Canikligil arasında sözlü kavga yaşandı.

CNN Türk'te yayınlanan Gece Görüşü programında Takvim gazetesi Ankara Temsilcisi Zafer Şahin, Hürriyet ABD muhabiri Razi Canikligil kavga etti.

Amerika'dan yayına bağlanan gazeteci Razi Canikligil, Zafer Şahin'in kendisini "Biden'cı" olmakla itham ederek tarafsız olmadığını söylemesi üzerine "Sen aptal, şapşal bir adamın tekisin. Milyonlarca insanı zan altında bırakıyorsun" dedi. Bunun üzerine yayında tansiyon yükseldi. Sert sözlerini
 bir süre daha sürdüren Canikligil yayını terk etti. Ardından Twitter'da kamuoyundan özür diledi.

Zafer Şahin konuşmasında "Ben Razi Bey ile polemiğe girmek istemiyorum ama Razi Bey sürekli beni dahil etmeye çalışıyor. Herkes bana diyor ki 'Razi bey Amerika'yı hiç bilmiyor. Hem madem Razi beyin Trump ile arası iyi neden?

Zafer Şahin sözlerine "Twitter'ın Trump'ı bloklaması çok önemlidir. Twitter FETÖ hesaplarının cumhurbaşkanının İzmir'e gidişini altına müzik yerleştirip verdiler, yalan olduğu ortaya çıktı ve Twitter bir şey yapmadı. Bunun gibi onlarca örnek verebilirim, hiçbir şeye etkisi olmayan Twitter'ın ABD seçimlerine müdahale ettiğini Amerikan Başkanı söylemişken dikkate almalısınız" dedi.

Razi Canikligil konuşmaya başladığında tekrar araya giren Zafer Şahin, Canikligil'in sert tepkisiyle karşılaştı. Razi Canikligil Zafer Şahin'e
 "Siz öyle dar zihniyetlisiniz ki yurtdışında yaşayan milyonlarca insanı zan altında bırakıyorsunuz. Sen aptal bir adamın tekisin, sen aptal şapşal adamın tekisin. Sana yazıklar olsun, milyonlarca insanı zan altında bıraktın." dedi.

Şahin'in "Seviyeni gösterdin" demesi üzerine Canikligil, "Sen cahil, aptal bir gazetecisin. Kariyeri olmayan şapşal bir adamın tekisin. Yurtdışında yaşayan milyonlarca Türk'ü zan altında bıraktın, geri zekalı." dedi.

Hande Fırat'ın araya girmeye çalışması üzerine "Ben bu programın seviyesini yükseltmeye geldim sen bana Amerikan bayrağına yemin ettin diyorsun, terbiyesize bak." dedi. Tartışmanın uzaması üzerine "benim için bu program bitmiştir ben böyle bir seviyesizliğe girmem" diyen Canikligil, yayını terk etti.

Canikligil, yayını terk ettikten sonra Twitter hesabından "Hepinizden özür diledim, günlerdir zor dayandım. Buraya kadarmış" açıklamasını yaptı.

ZAFER ŞAHİN KİMDİR?

Şuanda Takvim Gazetesi
 Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Zafer Şahin aslen
 İzmir'lidir ve 1973 yılında doğmuştur ve 2020 yılı esas alınırsa 47 yaşındadır. Mesleki kariyerinde 2008 yılında Parlamento muhabiri olarak göreve başladığı Yeni Asır Gazetesi için uzunca bir süre Ankara Temsilcisi olarak sürdürürken çalışma hayatının son 4 yılında Yazı işleri müdürlüğü olarak devam etmiştir ve 2017 yılının Kasım ayında görevini bırakarak meslek kariyerine Takvim Gazetesi Ankara Temsilcisi olarak devam etmektedir. Gazeteciliğin yanı sıra Turkuvaz yayınlarından çıkan Kestanepazarı'nın Sahte Mesihi adlı kitabı yazmıştır.