Yeşim Salkım’dan ‘Sisi’ lakaplı Seyhan Soylu’ya suç duyurusu

Yeşim Salkım’dan ‘Sisi’ lakaplı Seyhan Soylu’ya suç duyurusu

Yeşim Salkım’dan ‘Sisi’ lakaplı Seyhan Soylu’ya suç duyurusu

Şarkıcı Yeşim Salkım, ‘Sisi’ lakaplı Seyhan Soylu’nun kendisine sosyal medyadan hakaret ettiği iddiasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Savcılığa 9 Şubat’ta sunulan suç duyurusu dilekçesinde, ‘Sisi’ hakkında Yeşim Salkım’a hakaret ettiği gerekçesiyle tedbir kararı verildiği ancak kendisinin bu kararın ardından da yüzlerce paylaşımda bulunduğu anlatıldı.

Şüphelinin üstü kapalı paylaşımlarındaki hakaretlerin tamamının Yeşim Salkım’a yönelik olduğunun sabit olduğu belirtildi.

Şüphelinin zincirleme şekilde ‘hakaret’ suçundan hapisle cezalandırılması talep edildi. (İHA)

Kürk sorusuna şaşırtıcı yanıt

Uzun süredir ekranda görünmeyen Nebahat Çehre, üzerindeki kürk ceketiyle görüntülendi. Çehre, üzerindeki kürkün gerçek olup olmadığı soruları üzerine “Bilmiyorum. Zannediyorsam etini kesip yiyorlar ya büyük hayvanların, sonra da derilerini satıyorlar. Öyle bir şey zannediyorum” şeklinde konuştu.

Artık kürk almadığını belirten 75 yaşındaki oyuncu, “Zaten satarsam yardım cemiyetine göndereceğim. Artık kürk almıyorum” ifadelerini kullandı.

Kürk sorusuna şaşırtıcı yanıt

Geçen hafta 55 tilkinin kürkü kullanılarak üretilen özel bir palto yaptırdığı iddia edilen Bülent Ersoy’la ilgili soruya Çehre, “Bülent Ersoy’un kendi düşüncesi. Daha çok fazla sıkıştırmak doğru değil” yanıtını verdi.

Erhan Çelik’e 8 yıla kadar hapis istemi

Erhan Çelik’e 8 yıla kadar hapis istemi

Yaklaşık beş yıl önce anlaşmalı olarak boşanan şarkıcı Gülben Ergen ile haber spikeri Erhan Çelik arasındaki ‘kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme’ ve ‘gizliliğin ihlali’ suçlamasıyla başlatılan soruşturma sürüyor. Soruşturma sonucunda Savcılık, Çelik’in 3 yıldan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açtı.

Hürriyet’ten Özge Eğrikar’ın haberine göre, şarkıcı Gülben Ergen’in avukatı Altın Mimir, 2017 yılındaki tedbir dosyasına ilişkin haberleşme içeriklerini basına servis ettiği iddiasıyla Çelik hakkında Aile Mahkemesi’nde şikâyetçi oldu. Şikâyet dilekçesinde, Çelik’in tedbir dosyasındaki sanatçıyla avukatı arasında gerçekleşen haberleşme içeriklerini delil olarak sunduğu ve bu içerikleri basına servis ettiği iddia edildi.

Ergen ile avukatının şikâyeti üzerine soruşturma başlatan savcılık, Çelik’in ‘kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme’ ve ‘gizliliğin ihlali’ suçlarından 3 yıldan 8 yıla kadar hapisle cezalandırılması talebiyle dava açtı.

İddianamede, haber spikerinin üzerine atılı suçları işlediği yapılan tüm hazırlık soruşturması kapsamında anlaşıldığı ve yargılanmasının yapılarak cezalandırılmasına karar verilmesi gerektiği ifade edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu