Türkan Hanım’ın Konağı 84. Bölüm

Türkan Hanım’ın Konağı 84. Bölüm Özet:

Ali, Rüzgar’a, onu ilk kez görüyormuş gibi bakar. Rüzgâr ise çocuk saflığı ile gizleyemez bir günlük ama bin yıllık özlemini.

O tuhaf, kırılgan an, Rüzgar’ın, Ali’nin boynuna mıhlanırcasına sarılmasıyla büyülenir. Rüzgâr, onlarca dondurma, yüzlerce çikolata, binlerce oyuncak hakkına kavuşmuş gibidir…

Öylesi neşelidir çünkü yanında kahramanı babası vardır. Ali, Zehra ve Türkan Hanımla dertleşirken Rüzgar’ın doğduğu, eşi Nazın ise öldüğü günde olup bitenleri yeniden hatırlar.

Naz’ın annesi Hümeyra Hanım’ın Ali’yi kızlarının ölümünden sorumlu tutmasının ardından Ali’nin Rüzgâr için yeniden ayağa kalkabilmesi öylesine zor olmuştur ki…

Ali, çok çaresiz hissediyordur. Zehra “çaresiz olmadıklarını, ne gerekiyorsa yarından itibaren yapmaya başlayacaklarını söyler”. En önemlisi Rüzgar’a yaşanacak süreç hakkında gerçeği çocuk yalınlığı ile anlatabilmektir. Ertesi gün Zehra ve Ali, Zehra’nın ofisinde Rüzgar’a o zor konuşmayı yaparlar. Zehra, Rüzgar’a birçok çocuğun bu hastalığa yakalandığını, biraz zorlu bir süreç olduğunu ama sonunda hastalığın kaybettiğini anlatır.

Rüzgâr sessizce dinler ve sonunda “O kadar üzülmenize gerek yok ki hastalık yense bile çok kötü bir şey olmaz ki…” der ve cebinden Naz’ın annesinin tokasını çıkarır “bunu anneme götürürüm” der. Türkan Hanım’ın Konağı‘na koku uzmanı Bihter Türkan Ergül konuk olur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu