Seyir Dünyası 10 Ocak 2021 Can Ozan, Hülya Bilgi

Sinem Büyükdığan’ın sunumuyla Seyir Dünyası programının bugünkü konukları, müziğin üçüncü yeni kuşağından başarılı Sanatçı Can Ozan, “Maziyi Korumak” sergisi ile Sadberk Hanım Müzesi Müdürü Hülya Bilgi oldu.

Can Ozan’ın müziğe olan ilgisi küçük yaşlarda başlamıştır. Bestelediği romantik parçalar ile müziğe yatkınlığını ve başarısını kanıtlamıştır. 12 yaşından beri müzikle ilgilenen Can Ozan, bu yolda birçok söz ve beste yazdığı gibi çok da iyi gitar çalmaktadır.

Kendine özgü üslubu ve anlamlı sözleriyle başarılı sanatçı toplamda dört albüm çıkarmıştır. İlk albümü, Delirmiyorsam Tebriklerin ardından, Bi Şey Var, Derlemeler, Dolunay albümleriyle dinleyicileriyle buluşmuştur. Solo parçalarında yakaladığı başarıyı, birçok ünlü sanatçı ile düet yaparak da yakaladığını görmek mümkün. Bunların arasında Deniz Tekin ile yaptıkları Transatlantik şarkısı tanınmasında ve kariyerinde basamak atlamasında önemli bir çıkış olmuştur.

Hemen hemen aynı tarzı paylaştıkları Zeynep Bastık ile birlikte seslendirdikleri Toprak Yağmura şarkısı da dinleyiciler tarafından beğenilmiştir. Genellikle solo parçalar yapan Can Ozan hakkında en çok yapılan aramalardan bir tanesi de Can Ozan Şarkıları indir olmaktadır. Youtube platformu üzerinden şarkılarını paylaşan sanatçının şarkıları milyon dinlenmeye ulaşmış durumdadır.

Seyir Dünyası – Can Ozan

Müziğin üçüncü yeni kuşağından başarılı Sanatçı Can Ozan, Sinem Büyükdığan’ın sunumuyla Seyir Dünyası programına konuk oldu.

Can Ozan-Sar Bu Şehri Şarkısı

Can Ozan büyük ilgi uyandıran bu şarkısını, kız arkadaşıyla arasında geçen bir ayrılık ve yaşadığı olumsuzluklar üzerine o dönemde kaleme aldığını söylemiştir. Şarkının beğenilmesiyle beraber dinleyiciler, şarkıyı online uygulamalardan ve sitelerden mp3 olarak indirmeye başladılar.

Bununla birlikte en çok yapılan aramalar arasında Can Ozan-Sar Bu Şehri indir araması vardır. Sar Bu Şehri şarkısını popüler müzik uygulamalarında kolayca bulabileceğiniz gibi Can Ozan’ın şarkılarını paylaştığı Youtube üzerinden de mp3 olarak indirebilirsiniz.

Can Ozan’ın 2018 yılının Kasım ayında dinleyicileriyle paylaştığı Sar Bu Şehri şarkısı Youtube platformunda 7 milyon izlenmeye ulaşarak büyük beğeni toplamaktadır. Gitarıyla eşlik ettiği bu romantik parçada, söz ve müzik kendisine aittir.

Sözlerinin derin anlamlar içermesinden dolayı dinleyiciler arasında hikayesi de oldukça merak edilmektedir. Bir röportajında, Sar Bu Şehri şarkısının hikayesi sorulması üzerine şarkının hikayesi belli olmuştur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu